i5-1135G7 & MX450 Lenovo laptopta mavi ekran hataları

Ali Oğulcan

Kilopat
Daha fazla  
021523-13000-01.dmp
021423-14046-01.dmp

Intel i5 1135G7 işlemci.
NVIDIA MX450 ekran kartı.
16 GB RAM (2X DDR4 8 GB 3200 MHz RAM (biri stok biri sonra eklendi Kingston marka)
256 GB stok Samsung SSD + 480 GB Kingston SSD.
Windows 10 Pro.

Merhaba arkadaşlar. Son 1,5 aydır sürekli mavi ekran hatası almaktayım, neredeyse haftada 2-3 kere. Bazen arka arkaya 2-3 kere aldığım da oluyor. Herhangi bir değişiklik yapmadan kendi kendine ortaya çıkan bir sorun oldu, sebebini çözemedim. Minidump dosyalarımı buraya yükledim. Aslında 3 dosya var ama Drive 1 dosyayı okuyamadığı için sadece 2 tanesini yükleyebildim. Ayrıca bugün bu konuyu açarken 21.03.2023 tarihinde yine mavi ekran almama rağmen bugünün dosyası yok. Minidump dosya sayısı da aldığım mavi ekran sayısından daha az zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman garantisi varsa yollayın SSD'yi değişsinler. O video'daki hata ise panel yada GPU arızasına işaret ediyor. Mesela PC'yi HDMI ile TV'ye bağlayıp kontrol et. O videodaki hatayı alıyorsan GPU sorunu, almıyorsan panel veya kablo sorunu vardır.
Garantisi devam ediyor. Bilgisayarcıda SSD ve RAM eklemesi yaptırp termal macun yeniletmiştim daha önce. Umarım garantiden çıkmamıştır. GPU mu panel kaynaklı mı bilmiyorum ama 7/24 değil sadece belli uygulamalarda olunca bi garip geldi. Panel kaynaklı olsa alt tab ile ya da mouse hareketiyle düzelmezdi sanırım. Ekran kartıyla alakalı bir problem vardır diye düşünüyorum ama garantide bakarlar artık ona da, güncellemelerle düzelmedi çünkü. Teşekkürler cevap için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı