i5-1135G7 sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

brkbskc

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
İris xe
İşlemci
i5-1135G7

Minidump dosyam ektedir. Bu dosya içinde nisan ayından beri aldığım mavi ekranlar var. 1 yıldır PC bende. Vostro 3500 model Dell notebook. i5 1135 işlemci iris Xe ekran kartı var.
Bir türlü çözemiyorum mavi ekranı.
Devamlı şekilde mini dosyasında aldığım hata "nt_wrong_symbols.sys" ekranda çıkan mavi ekranda ise "VIDEO_TDR_FAILURE igdkmd64.sys" bir de 0x116 VIDEO_TDR_FAILURE yazıyor. Tüm ortak noktalar bunlar.
Format denedim.
DDU ile ekran kartını güvenli modda birçok kez kaldırdım yükledim.
BIOS dahil tüm sürücüler güncel.
BIOS'u sıfırladım.
Memtest 86 ile tüm testleri 0 hata ile geçti.
Bilgisayarım Memory testinde de 0 hata.
BIOS'un içinde bulunan donanım testlerinde hard diskten ekran kartına SSD'ye kadar hepsinde 0 hata. Detaylı tarama şeklinde yaptım onda da 0 hata.
Bir kez masaüstünde PC açıldıktan sonra dondu. Onun dışında Chrome Opera fark etmeksizin çok fazla sekme açtığımda, görsel bir şeylere baktığımda karşılaştım.
Sıcaklık değerlerim maksimum 65 bilemedin 70 olsun o sırada.
Bugüne kadar bu forumda aldığım tüm yardımları önerileri uyguladım. En son sanal belleği de kapattım.
Elektrik akım korumalı prizle kullanıyorum PC'yi.

Artık aklıma hiçbir şey gelmiyor. VIDEO_TDR_FAILURE igdkmd64.sys ve nt_wrong_symbols.sys olarak arattım Google'da yerli yabancı forumlarda yazılanları uygulamaya çalıştım ama nafile.

Sanırım sorun neyse burada yatıyor;

Process_name: ntoskrnl.wrong.symbols.exe

Image_name: ntoskrnl.wrong.symbols.exe

Module_name: Nt_wrong_symbols.

Symbol_name: Nt_wrong_symbols! DFEA50381046000.

Programda "lm" kodunu girerek sıkıntı yapabilecek programlara da baktım kaldırdım.

Servise yollasam adam testleri yapacak donanımsal bir şey yok deyip gönderecek. Ki bu kadar donanım testi yaptım tek hata yok tüm donanımda.

Tüm mavi ekran hatalarımı attım buraya çözüm için önerilere oldukça ihtiyacım var.

Garip olan ilk 4 5 ay hiçbir sorun yaşamadım mavi ekran anlamında. Nisandan bu yana her ay mutlaka yaşadım bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
sfc /scannow ve DISM yontemlerini denediniz mi?

Denemediyseniz CMD'yi yonetici olarak acip bu komutlari girin:
sfc /scannow DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Neden bunu oneriyorum: Sisteminizde kernel sembolleri bozuk olarak gorunuyor. Bu yuzden tam cikarim yapamiyoruz.

sfc /scannow ve DISM yontemlerini denediniz mi?

Denemediyseniz CMD'yi yonetici olarak acip bu komutlari girin:
sfc /scannow DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Neden bunu oneriyorum: Sisteminizde kernel sembolleri bozuk olarak gorunuyor. Bu yuzden tam cikarim yapamiyoruz.
Yapmıştım bunları da ama şimdi siz yazınca tekrardan yaptım ve yine tüm kodların sonucu hepsinin altında 0 hata. Başka bir windows mu denesem windows 11 mesela. Virüs malvare ne varsa tarattım o da sıfır.

Yapmıştım bunları da ama şimdi siz yazınca tekrardan yaptım ve yine tüm kodların sonucu hepsinin altında 0 hata. Başka bir windows mu denesem windows 11 mesela. Virüs malvare ne varsa tarattım o da sıfır.
Temiz onyukleme ile sorunun kaynagini belki bulabilirsiniz:

Temiz onyukleme ile sorunun kaynagini belki bulabilirsiniz:
Denedim. Bir şey gözükmüyor.

Aklıma artık windows geliyor bir tek. Gerçekten sinir bozucu oldu. Bilgisayarda işlem yaparken korkuyorum her saniye word excel yaparken kayıt ediyorum her an ne olacak belirsiz.

WinDbg programındaki wrong_symbols hatası onun tarafında değil, WinDbg tarafında.

Hatanız ekran kartından kaynaklanıyor gözüküyor. DDU ile silseniz bile düzelmiyorsa ekran kartı arızalı olabilir.

WinDbg programındaki wrong_symbols hatası onun tarafında değil, WinDbg tarafında.

Hatanız ekran kartından kaynaklanıyor gözüküyor. DDU ile silseniz bile düzelmiyorsa ekran kartı arızalı olabilir.
yeniden windows yükledim. Her türlü zorlamayı yaptım ekran kartında hata vermiyor. Hiç anlamadım ki durumu. Stres testi bile yaptım hiç sorun yok. Şimdi yeniden windows yükledim bakalım.

sizin açtığınız konu sanırım attığınız aynı benım gibi wrong symbol hatası vermiş. Ne oluyor bu hata bilginiz var mı ? Yüklenen işletim sistemiyle mi alakası var bunun ? Atıyorum windowsun orjinal isosunu indirsem kursam mesela birşey farkeder mi ? Yazdığım gibi ekran kartını bir çok kez zorladım stres testinden donanım testine kadar sıfır hata. Servise yollasam da birşey değişmeyecek ki programla test yapacaklar sorun yok diyecekler. Nisan ayına kadar da aynı kullanıyordum bilgisayarı hiç bir sorun yoktu. Zaten bunda ekran kartı ayrı değil işlemci ile aynı parçada. Termal macunda yeniledim her ihtimale karşı.

Son düzenleme:
Yeniden Windows yükledim. Her türlü zorlamayı yaptım ekran kartında hata vermiyor. Hiç anlamadım ki durumu. Stres testi bile yaptım hiç sorun yok. Şimdi yeniden Windows yükledim bakalım.

Sizin açtığınız konu sanırım attığınız aynı benim gibi wrong symbol hatası vermiş. Ne oluyor bu hata bilginiz var mı? Yüklenen işletim sistemiyle mi alakası var bunun? Atıyorum Windows'un orijinal ISO'sunu indirsem kursam mesela bir şey fark eder mi? Yazdığım gibi ekran kartını birçok kez zorladım stres testinden donanım testine kadar sıfır hata. Servise yollasam da bir şey değişmeyecek ki programla test yapacaklar sorun yok diyecekler. Nisan ayına kadar da aynı kullanıyordum bilgisayarı hiçbir sorun yoktu. Zaten bunda ekran kartı ayrı değil işlemci ile aynı parçada. Termal macunda yeniledim her ihtimale karşı.

Yok hocam, Microsoft ile alakalı şu an sanırım dbg programı. Bilgsayardaki hatayı inceleyemiyorum tam o yüzden.

Yok hocam, Microsoft ile alakalı şu an sanırım dbg programı. Bilgsayardaki hatayı inceleyemiyorum tam o yüzden.
peki başka bir programda incelesek çıkar mı net hatam nedir ne değildir ? Bluescreenview diye birşey var orada tüm hataları koyduğumda ; altta ki resimde ki gibi çıkıyor hepsi. Bir yorumunuz olur mu buna ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    201 KB · Görüntüleme: 7
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

En güncel beta olmayan ekran kartı sürücüsünü yükleyin.

Memtest86 bellek testi yapın.

Sonucu yaptıktan sonra paylaşın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı