i5-1135G7 sistemde Metin2 kendiliğinden donup kapanıyor

Lord Harkon

Decapat
Makaleler
1
Sistemim:
• İşlemci: Intel® Core™ i5-1135G7 (8m cache, 2.40 GHz, up to 4.20 GHz)
• İşletim sistemi: Windows 10 Pro
• Ekran kartı: Intel Iris Xe Graphics
• Ram: DDR IV 16 GB (8gb*2, 3200MHz)
• HDD: 256 GB NVMe PCI-e SSD.

Merhabalar iyi forumlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi kendi kendine donup kapanıyor oyun. MSI Afterburner ile sıcaklık ve işlemci kullanımlarına baktığım zaman ekran kartı yüzde 40'ı işlemci yüzde 45'i geçmiyor bile. İşlemcinin sıcaklık değerleri de en fazla 55-60 dereceleri görüyor. Hatta çoğu zaman fan bile çalışmıyor. Ama anlayamadığım sorun devam ediyor oyunu sildim yeniden farklı klasör, farklı disklere kurdum çözünürlük değiştirdim grafikleri düşürdüm ama asla düzelmedi. Ne zaman neden attığını da bulamadım. Mesela CH1 pazarda gezerken genelde atmıyor ama dışarı çıkıp slot keserken bir tık daha fazla atıyor. Ve vadide CH değiştirip vahşi okçulardan dolunay düşürmeye çalışırken etrafta başka kimse olmadığından belki hiç atmadı henüz. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Biraz geç yazıyorum kusura bakma ama yanıtlarsan çok sevinirim Metin2 hiç donmuyor PC de köy de falan hiç donmuyor Full doluyken sistemim gayet yeterli zaten ben de seninle aynı işlemciye sahibim ve senin ki gibi NPC kesmeye çalıştığımda kısa bir süre sonra atıyor mavi ekran veriyor gibi donuyor çözümü bulduysan yazabilir misin?
Sistem:
Intel i5-1135G7
NVIDIA MX450.
16 GB 3200 MHz DDR4 RAM.
Windows 10 64 Bit işletim sistemi.
Ve son olarak kontrol ettiğimde oyunun sistemi zorlaması gibi bir şey söz konusu değil işlemci en fazla yüzde 30-35 kullanılıyor ve PC ses bile çıkartmıyor ısınma falan da yok soğutucu var zaten sıcaklık değerlerim en fazla 50-55
Yardımcı olursan çok sevinirim.

Geri
Yukarı