i5 1135G7 ve MX450 8 GB RAM düşük performans veriyor

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Sıcaklık konusunda hiçbir problem göremiyorum Afterburner'da ancak cihazım Valorant gibi kek bir oyunda testlerin aksine düşük performans veriyor. Cihaz 70 FPS göstermesine rağmen oyun donuyor keza bu sistem 70 FPS vermemeli. Testi aşağıya ekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 16 GB RAM varlığını görüyorum ve 190 FPS alıyor. Velevki Dual Channel 100 FPS artırsın yine cihazım düşük performans vermekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kendiniz de bulmuşsunuz problemi aslında. 8GB Ram, dahili grafik birimi olan sistemler için yetersiz.
Tek kanal belleğin zaten bir kısmını programlar+igpu kullanıyor. Geriye ne kadar kalıyor kim bilir. Ram yetersiz sisteme takılmalar donmalar normal.
FPS kosunuda ise oyunlar sürekli güncelleniyor, optimizasyon düzeyleri değişiyor. Ram alırsanız sorununuz çözülecektir eminim.

Valorant kek oyun değil maalesef. Optimizasyon sorunundan dolayı RTX 2080'li adamlar bile 100 FPS'lere düşebiliyor.
Tüm güncellemelerinizi yapın imkan varsa kesinlikle 8 GB RAM daha ekleyin. Pil ve güç ayarlarından maximum performans agarını seçin. Xbox ayarını kapatın/ Game mode özelliğini açın. BIOS'tan XMP açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı