i5 11400 90 derece üstüne çıkıyor

Theorist

Decapat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Kullanmış olduğum i5 11400'e 120 watt ve üstü yük bindiğinde 90 derece üstünü görüyor sistem kendini kapatıyor. Dün XFX RX 6600 XT aldım. Ekran kartı testlerden başarıyla geçti ve 75 derece üstünü görmedi ancak işlemciden ötürü bilgisayar kendini kapattığı için WattMan hatası almaya başladım. Durum ekran kartı almadan önce de aynı idi. Soğutucum Snowman m200. aşırı yük binmesinin sebebi nedir ve işlemciyi maksimum kaç Watt'a ayarlamam gerekiyor? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda aynı işlemci var. 70 derece üstünü hiç görmedik, hız aşırtma yaptıysan ve macunun kalitesiz ise değişip soğutucun tam oturduğunda emin olun.

Kusura bakmayın hocam F serisinin hız aşırtması engelli olduğunu biliyorum ne akıla hizmet yazmışım :) dalgınlık işte, fakat ısınma problemi olarak kasanızın hava sirkülasyonu watt değerleri oldukça önemlidir işlemcinizin maksimum sıcaklık değeri 100 olarak gözüküyor ucu ucuna gidiyorsunuz eğer devam ederse bir de yan kapağı açıp deneyin eğer düşerse sorun kasa içi hava sirkülasyonundadır.

Soğutucuyu kontrol edin tam oturmamistir ya da termal macun yenileyin.

Tamamdır, deneyeceğim.

Kusura bakmayın hocam F serisinin hız aşırtması engelli olduğunu biliyorum ne akıla hizmet yazmışım :) dalgınlık işte, fakat ısınma problemi olarak kasanızın hava sirkülasyonu watt değerleri oldukça önemlidir işlemcinizin maksimum sıcaklık değeri 100 olarak gözüküyor ucu ucuna gidiyorsunuz eğer devam ederse bir de yan kapağı açıp deneyin eğer düşerse sorun kasa içi hava sirkülasyonundadır.

Kasa Corsair Spec-Delta, hava sirkülasyonu gayet iyi ama yine de dediğiniz gibi camı sökmeme rağmen ısı seviyesinde bir değişiklik olmadı. Herhalde termal macunu yenilemek gerek. Fakat hala işlemciyi kaç Watt'a sınırlamam gerektiğini bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı