Çözüldü i5 11400 93 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doktrin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün bir i5 11400 işlemcili sistem topladım. Fanı falan gayet güzel oturttum. 93 dereceye çıkıyor anlam veremedim. Şu an arkadaşımdan platoon bakır renginde macun aldım biraz eski sürdüm hala aynı. Yardımcı olursanız sevinirim. Anakartın altına da baktım gayet düzgün takılmış şekilde.

Çözüm
Doğru gözüküyor attığın fotoğraflara göre. Yanında gelen kurulum kağıdında her aşamayı detaylı bulursun.

O resimde başka bir şey yok 🤣. Şu an macunu bekliyorum geldiğinde başlıyorum montaja.

Öncelikle @Emma Stone teşekkür ederim. Bir güncelleme yapayım arkadaşlar:
1-Dark Freezer X123 montajını gerçekleştirdim. Eğer alacaklar varsa kesinlikle öneririm her türlü işe yarıyor.
2-montajda bayağı zorlandım. Çünkü hiçbir şey göremiyordum neredeyse. Bu yüzden anakartı söktüm. Öyle kolaylıkla montajını yaptım. 1 dakika bile sürmedi. Bastırma kısmında hafif eğim verdikten sonra bastırın hemen oturuyor.
Buradan herkese teşekkür ederim. Stress testine soktum 60 dereceyi geçmedi.

1657112603595.png

Boştayken 38-40 arası sıcaklıklar. Stress testlerinde 60 dereceyi geçmedi.
Oyunlar:
Valorant'ta 65 dereceyi geçmedi.
R6 da 100 derece ulaşan işlemci 70 dereceyi geçmedi.

1657113143180.png

Ayrıca umarım doğru yöne montaj yapmışımdır :) @Emma Stone önden havayı alıp arkada egzoz fan çıkış yapar diye düşündüm.

Bu arada şunu da belirteyim. Aniden fan ses yükselmesi vs yok. Neredeyse ses yok derecede oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı