i5-11400 kule tipi soğutucu önerisi

Hocam net olayım fazla ısınan bir işlemci değil stok bile yeterli aslında şöyle bir şey çok çok işinizi görür ARCTIC Freezer 7 X Intel/AMD PWM İşlemci Soğutucu (ACFRE00077A): Amazon.com.tr

Hocam işlemci ısınmıyor olabilir ama stok soğutucu çok kötü Bannerlord'da büyük savaşlarda 95 derece gördüm R6 95 derece gördüm fan tam oturmuş şekilde. Technopat'ın incelemesinde de ısındığı aşikar.
İşlemcinizin için 300TL bütçe üstü gereksiz kalıyor bence. Aşağıya attığım soğutucular misliyle yeterli olacaktır. Ayırdığınız bütçenin bir kısmını da RAM ve depolama yükseltmesine harcalayabilir veya kasanızın fanları yetersizse fan ekleyebilirsiniz. :)

En F/P öneri sizin için:

Markası ve kalitesi belli olsun diyorsan:

Not: 224-XT ile gelen macun diğerlerine nazaran daha iyi.

Siz olsanız hangisini alırdınız?

@berat0734 bütçeyi farklı şeylere harcamayacaksam 224-XT alırdım. Bütçeyi farklı alanlarda harcamak istiyorsam T6 Ultra alırdım. Size kalmış bir karar. :)

Tek depolamamda eksiğim var 1TB SSD alacağım. Ama aradaki farka değekse arttırabilirim bütçemi değmez diyorsanız alırım.
@berat0734 bütçeyi farklı şeylere harcamayacaksam 224-XT alırdım. Bütçeyi farklı alanlarda harcamak istiyorsam T6 Ultra alırdım. Size kalmış bir karar. :)

T6 Ultra fazla ses çıkarıyor diyorlar hocam. Üstüne bir de macunu kalitesiz diyorsunuz SE 224-XT daha mantıklı geldi.
Hocam buradaki testlere göre fuma2 ve 234XT'den 2-4 derece daha sıcak çalışıyor gerek yokmuş bütçeyi o kadar arttırmaya.

Son düzenleme:
Hocam işlemci ısınmıyor olabilir ama stok soğutucu çok kötü Bannerlord'da büyük savaşlarda 95 derece gördüm R6 95 derece gördüm fan tam oturmuş şekilde. Technopat'ın incelemesinde de ısındığı aşikar.

Siz olsanız hangisini alırdınız?

95 de cok hocam be o kadar ısındığını dusunmemistim 10400 kullanıyorum en sistemi zorlayan oyunlarda bile SilverStone KR03 ile 55 üzeri görmedim vallahi ne diyeyim Intel niye böyle bir şeyi duzeltse bir şeyi batırıyor. Dediğim soğutucuya bir bak ama bayağı fark edeceğine eminim 200 TL para değil, Arctic sonuç olarak kalitesi bakimindan asla üzmez orta derece bir soğutma sağlar parasina gayet güzel karşılar.

95 de cok hocam be o kadar ısındığını dusunmemistim 10400 kullanıyorum en sistemi zorlayan oyunlarda bile SilverStone KR03 ile 55 üzeri görmedim vallahi ne diyeyim Intel niye böyle bir şeyi duzeltse bir şeyi batırıyor. Dediğim soğutucuya bir bak ama bayağı fark edeceğine eminim 200 TL para değil, Arctic sonuç olarak kalitesi bakimindan asla üzmez orta derece bir soğutma sağlar parasina gayet güzel karşılar.

Hocam işlemci iyi de işte koydukları stok soğutucu berbat avucumdan küçük üflesem daha iyi soğuturum.

Hocam işlemci iyi de işte koydukları stok soğutucu berbat avucumdan küçük üflesem daha iyi soğuturum.

Az once i9 9900K ile Arctic 7X stock coller vs karsilastirmasini izledim 57.5'den 37'ye düştü 200 TL ile mukkemel bir performans bence. Eğer kotuyse dediğin 11 serisi stock soğutucusu cok daha performanslı olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı