i5 11400 Rainbow: Six Siege'de 100 dereceyi görüyor

Sipariş geçmişinden baktım termal macunu göremedim kurulurken sıktılarsa bilmiyorum.
CPU fanının dengesine nasıl bakabilirim?

Kasayı açıp soğutucuyu hafifçe sağa sola yukarı aşağı oynatmayı dene, hafif güç ile biraz fazla oynuyorsa soğutucu dengesiz demektir.

Soğutma bloğunun işlemciye tam temas etmesi lazım.

11400 stok soğutucu ile kullanılmaz kule tipi soğutucu şart.

Tek fanlı sıvı soğutma yeterli olur mu?
Hakikaten çokmuş. Ben Ryzen işlemci ile bile yazın en fazla 88 gördüm. Dostum 100 dereceye çıkınca herhangi bir kasma, donma, kapanma veya buna benzer bir durum oldu mu peki?

Kasma donma takılma hiç olmadı Ultra ayarlarda gayet akıcı bir şekilde sabitlediğim FPS'de oynadım.

Tek fanlı sıvı soğutma yeterli olur mu?

Kasma donma takılma hiç olmadı Ultra ayarlarda gayet akıcı bir şekilde sabitlediğim FPS'de oynadım.
O zaman kafaya takma. Bir sorun olursa garantiye gönderir macun yeniletirsin. 200 liralık da kule tipi işlemci soğutucu taktırırsın, mis gibi olur. 😅 Şimdilik patlamadığı sürece sıkıntı yok. Benim eski Amd F8350 islemci yazın aşırı ısıdan en az ayda bir kez kapanıyordu ve sistem reset atıyordu. 5 dk sonra sistemi açtığımda sorunsuz çalışıyordu işlemci. 🙂 Benim merak ettiğim yeni ekran kartları kaç dereceye kadar dayanıyor. Kaç derecede kapanıyor acaba. Baya watt çekiyorlar çünkü. Isıları uçuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı