i5 11400 sistemde Valorant oynarken oyun donuyor

BulgarUmut

Hectopat
Yer
İstanbul
Dostlar selam yakın zamanda bir PC topladım sistem özellikleri şöyle; i5 11400, Corsair Vengeance RGB Pro 2x8, MSI B560 Bazooka, Kingston 120 GB SATA SSD, Corsair CX750F 750W PSU PC'de Valorant oynarken oyun donuyor ama sesler geliyor ve PC'yi alttan atabiliyorum. Bir ara Discord dada donmuştu sanırım öyle hatırlıyorum ve 5-10 saniye sonra sistem tekrar aynı haline dönüyor. Sizce sorun nedir? Ben SSD olduğunu düşünüyorum 2019 Ocak ayında alınmıştı sizce sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isılar nasıl? Bende de arada oluyor bir anda PC donuyor 10-15 saniye sonra düzeliyor bende ki sorun şu bellek saat frekansı düşüyor ve PC kasıyor sende de aynısı olabilir bunu ben böyle çözdüm
Denetim masası>Sistem ve Güvenlik>Güç seçenekleri>Güç planı oluştur sonra oradan yüksek performans modunda bir güç modu seçip oluşturun sonra onu seçtikten sonra PC'yi yeniden başlatın ve gene olursa bilgilendirin.

Isılar nasıl? Bende de arada oluyor bir anda PC donuyor 10-15 saniye sonra düzeliyor bende ki sorun şu bellek saat frekansı düşüyor ve PC kasıyor sende de aynısı olabilir bunu ben böyle çözdüm.
Denetim masası>sistem ve güvenlik>güç seçenekleri>güç planı oluştur sonra oradan yüksek performans modunda bir güç modu seçip oluşturun sonra onu seçtikten sonra PC'yi yeniden başlatın ve gene olursa bilgilendirin.

Hocam güç modu yüksek performansta ısılara bakmadım i5 11400 ile stok soğutucu kullanıyorum ve ekran kartı yok yani onboard.

Hocam SSD'niz A400 model SATA SSD ise haklı olabilirsiniz zira bu forumda o SSD'nin sorunlu olduğunu duymuştum.

Evet o SSD'den idarelik takmıştım zamanla M.2 SSD'ye geçeceğim umarım sıkıntı odur.

Hocam SSD'niz A400 model SATA SSD ise haklı olabilirsiniz zira bu forumda o SSD'nin sorunlu olduğunu duymuştum.

Ayrıca SSD sağlığı %75
Isılar nasıl? Bende de arada oluyor bir anda PC donuyor 10-15 saniye sonra düzeliyor bende ki sorun şu bellek saat frekansı düşüyor ve PC kasıyor sende de aynısı olabilir bunu ben böyle çözdüm.
Denetim masası>sistem ve güvenlik>güç seçenekleri>güç planı oluştur sonra oradan yüksek performans modunda bir güç modu seçip oluşturun sonra onu seçtikten sonra PC'yi yeniden başlatın ve gene olursa bilgilendirin.

Az önce ısıslara baktım 70 ile 80 arası geziyor 80 görmedi.

Son düzenleme:
Hocam güç modu yüksek performansta ısılara bakmadım i5 11400 ile stok soğutucu kullanıyorum ve ekran kartı yok yani onboard.

Evet o SSD'den idarelik takmıştım zamanla M.2 SSD'ye geçeceğim umarım sıkıntı odur.

Ayrıca SSD sağlığı %75

Bilgisayar zorlanıyor olabilir.

Ayrıca SSD sağlığı %75

Kronik sorunlu disklerde sağlık önemli değil. Gene de ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Geri
Yukarı