i5 11400 sisteme görüntü gelmiyor

374647

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sisteminin toplamasını bitirmiştim bütün kabloları bağladım ve kısa devre ile açtım (şu anlık sistemde kasa yok) RAM'in RGB'si yandı işlemcinin fanı dönüyor ve anakartta beyaz bir ışık yanıyor, ama sisteme görüntü gelmiyor. Ekran kartında fan veya bir ışık olmadığı için çalışıp çalışmadığını anlayamıyorum. Anakartın USB'sine fareme bağladığımda RGB'si açılmıyor. Monitörü HDMI ile ekran kartına bağladım ama monitöre sinyal gitmiyor. Neyi yanlış yapmış veya unutmuş (ilk defa yapıyorum) olabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem
MSI Z490-A-PRO
Intel i5 11400f
Gigabyte GT 1030 silent 2 GB
XPG D50 3000MHz
Seagate Barracuda Q1 240GB
Cooler Master MWE 700 Watt Bronze v2
Gigabyte M27q

Son düzenleme:
DRAM ışığı yanıyorsa sorun RAM'lerde. RAM'leri olması gereken slotlara taktığınıza emin olun. Anakart kullanma klavuzundan yardım alın.
Birinci slota taktım, 1 adet ram var.
Hocam beyaz ışığın yanında CPU mu? VGA mı ? DRAM mı? Yoksa BOOT mu yazıyor.
DRAM
BIOS'u güncel olmayabilir. 11. nesil desteği v28 BIOS ile gelmiş. Eğer güncelse ekran kartını çıkartıp dene.
Ekran kartını çıkarınca görüntü alabilir miyim?

RAM'i tek kanal için olması gereken slota taktınız ve hala DRAM ışığı yanıp çalışmıyorsa BIOS güncellemeyi deneyin.

Cahilliğime verin, onu nasıl yapacağım ekrana hiç görüntü gelmiyor nasıl BIOS güncelleyeyim ki? Yardımcı olabilir misiniz lütfen.
Cahilliğime verin, onu nasıl yapacağım ekrana hiç görüntü gelmiyor nasıl BIOS güncelleyeyim ki? Yardımcı olabilir misiniz lütfen.
.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı