i5 11400F 90 derece oluyor

Vetmario

Attopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Bilgisayarımı yükseltmek için i5 11400F işlemci, ASUS Prime H510M-K anakart ve 8x2 Corsair Vengeance 3200 MHz RAM satın aldım. İşletim sistemini kurduktan sonra bir deneme yapmak için oyun açtığımda sıcaklık 90 derece sabitlendi, stok fan ile kullanıyorum.

Herkese merhabalar. Bilgisayarımı yükseltmek için i5 11400F işlemci, ASUS Prime H510M-K anakart ve 8x2 Corsair Vengeance 3200 MHz RAM satın aldım. İşletim sistemini kurduktan sonra bir deneme yapmak için oyun açtığımda sıcaklık 90 derece sabitlendi, stok fan ile kullanıyorum.

Stok fan bile olsa 90 derece sabit olmaması lazım fanı tam yuvalara oturtunuz mu?

Kasadan dolayı hava akışı kötü olabilir belki veya fan tam oturmamış olabilir. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum 75 derece üstünü görmedim stok fanla.

Kasadan dolayı sıkıntı olcağını sanmıyorum çünkü kasayı değiştirmedim aynı kasada i7 3.nesil işlemci kullanıyordum 70 derece üstüne çıkmıyordu. Fan tam oturtma kısmı ise çıt çıt bastım işte :)

Elimde termal macun şu an yok 1 sıkımlık ödünç aldım arkadaştan şimdi fanı söksem macuna bakmak için takarken gene sıkmam gerekir mi temizleyip acaba bilemedim.

Dediklerinizi uygulayacağım düzelmezse kule tipi fan sipariş edeceğim yalnız son bir şey, elimde termal pad var uygun boyutta kesip işlemci ile fan arasına koysam macundan iyi çalışır mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı