i5 11400F Lost Ark CPU değerleri nasıl?

typhone

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. High ayarlarda CPU bu derecelerde geziyor. Normal mi sizce?

1645169942477.png

Sıcaklıklar yüksek ama 11400F için çok normal. Aşırı ısınan bir nesil maalesef. Ben 10400F kullanıyorum daha 60 derece olduğunu görmedim stok fan ile ve hala nasıl 11400F öneriyorlar anlamıyorum. Sırf 3200 MHz RAM desteği var diye alınacak bir işlemci değil. Z serisi bir anakart ile zaten 10400F'de aynı seviyeye geliyor.

Aşırı yüksek dereceler değil sıkıntı yaratmaz. Belki yaz ayları için kule tipi soğutucu düşünebilirsiniz.

Önerebileceğiniz bir ürün mevcut mu acaba ?
Aşırı yüksek dereceler değil sıkıntı yaratmaz. Belki yaz ayları için kule tipi soğutucu düşünebilirsiniz.
Sıcaklıklar yüksek ama 11400F için çok normal. Aşırı ısınan bir nesil maalesef. Ben 10400F kullanıyorum daha 60 derece olduğunu görmedim stok fan ile ve hala nasıl 11400F öneriyorlar anlamıyorum. Sırf 3200 MHz RAM desteği var diye alınacak bir işlemci değil. Z serisi bir anakart ile zaten 10400F'de aynı seviyeye geliyor.
Alırken dediğiniz gibi stok soğutucu yeterli dediler, ben de herhangi bir değişim yapmadım sogutma tarafında. Öneriniz var ise soğutucu ürünler için mutlu olurum

Önerebileceğiniz bir ürün mevcut mu acaba?

Alırken dediğiniz gibi stok soğutucu yeterli dediler, ben de herhangi bir değişim yapmadım sogutma tarafında. Öneriniz var ise soğutucu ürünler için mutlu olurum.

Bende eski işlemcimden kalma Cooler Master Hyper 212 modeli vardı direk onu 10400F işlemcime taktım. Şu an fiyatları nasıl bilmiyorum ama boşta 25 derece civarı, yükte ise 55 dereceyi geçtiğini görmedim daha.

Geri
Yukarı