i5 11400F nasıldır?

Tam anlamıyorum sistem ekipmanlarından vs ama toplam bütçe 13 bin.Vga bir monitörüm var onu kullanacağım dan şimdilik monitörde almayacağım.Ssd HDD vs gibi ekipmanlar var.

Baya seçenek var çok sağol.
Rica ederim, GPU olarak ne alacaksın ? Malum aşırı pahalı şuan ekran kartları.

11400F alın, derim. 10400F bile 3600 ile eşit performans veriyor, hatta bazı yerlerde geçiyor. 11400F ise 3600X-5600X ortasında bir işlemcidir. 3600, en iyi stok soğutucuyla 90 civarı gezinirken, 11400F, piyasadaki en kötü stok soğutucu ile, 80 civarı geziniyor. Her şey RAM frekansı, değil. R5 3600'e doğru düzgün, OC yapamazsınız. AMD işlemcilerin OC performansı kötü. OC anında, İntel işlemcilerden, daha çok ısınıyor. Bir de daha az performans veriyor.
11400F yerine, 10600K alınabilir.

11400F alın, derim. 10400F bile 3600 ile eşit performans veriyor, hatta bazı yerlerde geçiyor. 11400F ise 3600X-5600X ortasında bir işlemcidir. 3600, en iyi stok soğutucuyla 90 civarı gezinirken, 11400F, piyasadaki en kötü stok soğutucu ile, 80 civarı geziniyor. Her şey RAM frekansı, değil. R5 3600'e doğru düzgün, OC yapamazsınız. AMD işlemcilerin OC performansı kötü. OC anında, İntel işlemcilerden, daha çok ısınıyor. Bir de daha az performans veriyor.
11400F yerine, 10600K alınabilir.
Intel'de de anakart sıkıntısı olabilir diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'de de anakart sıkıntısı olabilir diyorlar.
Anlamazlar kanka boş ver, herkes kendi kullandığını en iyisi sanıyor. Ben Intel de kullandım şu an bir süreliğine giriş seviyesi bir sistem olarak AMD kullanıyorum ama ileride bütçemi yükselttiğimde Intel alacağım. Sen kesinlikle bu bütçede Intel'e bulaşma, yıl 2021 olmuş hala AMD ısınıyor diyorlar. Emin ol Intel AMD'den daha çok ısınıyor. Sana ben o bütçede AMD almak için yüzlerce sebep sayarım, onlar sadece kulaktan dolma bilgilerle konuşurlar.
3600, en iyi stok soğutucuyla 90 civarı gezinirken, 11400F, piyasadaki en kötü stok soğutucu ile, 80 civarı geziniyor.
Yanlış bilgi.
R5 3600'e doğru düzgün, OC yapamazsınız. AMD işlemcilerin OC performansı kötü. OC anında, İntel işlemcilerden, daha çok ısınıyor. Bir de daha az performans veriyor.
Yanlış bilgi.

@ecannar,
1- AMD işlemcilerin OC performansı berbat, 5000 serisi ile biraz iyileşti ancak bahsettiğimiz 3. jenerasyon, yani OC performansı kötü. Araştırabilirsin. AMD işlemciler OC anında Intel işlemcilerden daha çok ısınıyor. Yanlış bilgi değil. Asıl senin oraya "yanlış bilgi" yazman, yanlış bilgidir.

2- AMD işlemci ısınıyor demedim. OC anında ısınıyor dedim.

3- Benimle düzgün bir uslüpla konuşursan daha iyi olur. Kaba kelimeler kullanmışsınız. Karşınızda yaratık yok, insan var.

4- Technopat'ın videosunu izleyebilirsin. Technopat videonun bir kısmında AMD fiyat performans alanını boş bıraktı diyor.

5- 11400, 3600'den daha bir işlemcidir. 3600, 10400F ile eşit performans verirken 11400, 3600'den çok daha iyi performans veriyor.

6- "Alması" için yüzlerce sebep sayarım." demişsiniz. Sayın. Ne sebepler varmış, görelim.

@abdullahdemir
Sen haklısın kardeşim, bu tartışma da zaten AMD Intel kullanıcıları arasında hiçbir zaman bitmedi, kaba bir üslupla konuşmadım fakat günümüzde hala AMD ısınıyor diyenleri görmekte can sıkmıyor değil :)

Biz burada sabaha kadar konuşuruz ben sana sayarım sen bana sayarsın herkesin kendince haklı sebepleri var tabii, fakat tartışmaya yol açacak şekilde yok o öyle değil böyle diyen sensin, yorum yaptığımda da kaba kelimeler kullanmışsın diyen sensin.

Hala şunu söylüyorum o bütçede alınabilecek en mantıklı işlemci AMD'dir.

Durumu şu açıdan değerlendir elinde kısıtlı bir bütçe var, o paraya Intel ve AMD model iki işlemci arasındasın, birisine overclock bile yapamıyorsun ve bana gelmiş Intel'in overclock gücü daha iyi diyorsun, ee neyi kıyaslıyoruz? Sonra da 10600k al diyorsun, e zaten o paraya yine AMD'nin başka alternatifleri ortaya çıkıyor :D

Tamam ben AMD önerdim ve alternatiflerini saydım, bende Intel tarafındayım lakin o bütçede en mantıklı olanını önerdim, ben gidip giriş seviyesi bir işlemci alacağım sonra önümüzdeki sene yükseltmek istediğimde yok anakartı değiştireceğim yok onu değiştireceğim bunu değiştireceğim uğraşayım.

Daha fazla yazmazsan sevinirim sen haklısın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı