i5 11400F oyunda 81 derece oluyor

uwzex

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSI MAG B550 TORPEDO
İşlemcimin gerektiğinden fazla güç tükettiğini ve fazla ısındığını fark ettim sizce değerler normal mi?
İşlemci soğutucusu: Snowman T6 Ultra.
Kasa: Performax hellfire.

unknown.jpg-min.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcimin gerektiğinden fazla güç tükettiğini ve fazla ısındığını fark ettim sizce değerler normal mi?
İşlemci soğutucusu: Snowman T6 Ultra.
Kasa: Performax hellfire.

Eki Görüntüle 1419584

Bende sharkoon tg4 kasa vardı.Ön taraf cam olduğu için yeterli hava almıyordu.Ölçtüm mesh panel aldım n11den gayet memnunum 17 18 derece düşüş oldu.

Aynı işlemciyi ve Snowman t5 modelini kullanıyorum. Komple kapalı kasada(ön kenar ızgara yalnızca) bile en fazla 65 dereceyi gördüm. Soğutucu montajında veya termal macun uygulamasında bir sıkıntı olsa gerek.

Fan oturmamış olabilir bu fana göre fazla sıcak. Ayrıca kasa da pek iyi değil anladığım kadarıyla, hava sirkülasyonunu yükseltin ve işlemciyi alalı 1 yılı geçtiyse artık bakım zamanı gelmiş.

İşlemciyi alalı 6 ay kadar oldu en son termal macunu 3 ay önce sürdüm. Peki ya işlemcinin tüketim değerleri normal mi?

İşlemciyi alalı 6 ay kadar oldu en son termal macunu 3 ay önce sürdüm. Peki ya işlemcinin tüketim değerleri normal mi?
Değerlerde bir sorun yok. Hangi macunu sürdünüz? Ayrıca çok kalın sürdüyseniz de bu tarz problemler olabiliyor.

Yaz aylarında sıcaklığın normalden yukarı seyretmesi normal aslında. Bilgisayarın bulunduğu oda çok sıcaksa olabilir. Fan da sıcak havayı sirküle ediyor sonuçta böyle bir durumda.

Benim önerim Undervolt yapmandır.

Değerlerde bir sorun yok. Hangi macunu sürdünüz? Ayrıca çok kalın sürdüyseniz de bu tarz problemler olabiliyor.

Zalman ZM-STC9 ve dengeli sürdüm iyice yaydırdım kalın değildi.

Yaz aylarında sıcaklığın normalden yukarı seyretmesi normal aslında. Bilgisayarın bulunduğu oda çok sıcaksa olabilir. Fan da sıcak havayı sirküle ediyor sonuçta böyle bir durumda.

Benim önerim undervolt yapmandır.

Zaten bilgisayarımda saçma bir şekilde darboğaz problemi oluyor undervolt yapsam bu sorun daha da çoğalmaz mı?
Oda sıcaklığı ılık denebilir cam 7/24 açık durumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı