Çözüldü i5 11400F RX6600 Windows kilitlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zalplex

Centipat
RAM
GSKİLL RİPJAWS 8X2 16GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria 500GB NVME M.2 SSD-1TB HDD
Ekran kartı
RX6600
Anakart
ASUS PRİME H510M-E
İşlemci
İ5 11400F
Merhaba. Öncelikle iyi Sosyaller. İki gün önce sabah yaptığım format işlemim sonrası her şey gayet güzeldi sistem en az 7 saat açık kaldıktan sonra gayet güzel kapandı. Ertesi gün sistem açılıp 5 saat boyunca oyun oynandıktan sonra Valorant oyununda sistem dondu ve sesler kesildi. Ekran dondu, klavye, mouse, fanlar ve ışıklar yanmaya devam etti fakat hiçbir şey yapamamaktaydım. Bugün tekrar kullandım ve 2 saat ardından sistem tekrar kilitlendi.

RAM testi yapıldı sorun yok.
HDD ve SSD sağlık %100

Format sonrası olması aklıma gelmekte fakat ilk gün hiç sıkıntı yoktu.

Ekran kartımdan olan şüphe üzerine kartım garantiye gitmişti. Sistem 1 aylık şüphe nedenim görüntü bozulmalarıydı bir sorun yok denilip geldi fakat sorun devam etti.

Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM için yapılan OC gibi işlem varsa kaldırıp deneyin.

Tamamdır hocam. Kapatıp deneyin.

BIOS güncellemesi varsa yapın. Kurulum açısından sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Merhaba. Bugün sistemimi formatladım. Driver'ı yükledim ve hiçbir sorun olmadı. Ne kilitlenme ne siyah ekrana düşme. Gayet normaldi. Sadece bir süre bilgisayardan uzak kaldım ve kendini siyah ekrana almış, no Signal yazıyordu. Geldiğimde bir tuşa basınca düzeldi. Bunu WattMan olarak saymış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı