i5-11400F Sistem için Öneriler

nobody11

Hectopat
Merhaba. Ekran kartı dışında yeni bir sistem toplayacağım. Aşağıdaki gibi bir liste oluşturdum. Pcpartpicker uyarı vermedi ama bir uyum sorunu olur mu bunlar arasında? Bir öneriniz olur mu? Birkaç da sorum olacak.

Torpedo ATX bir anakart, kasanın web sayfasında ATX uyumlu olduğu yazıyor ama bir problem çıkmaz değil mi? Çünkü tam ucu ucuna sığıyor gibi görünüyor görselinde.

PSU olarak da aslında MSI APG A650BN'yi de düşünüyorum ama neredeyse hiç yorumu yok. Öbür ürünü çok beğenilmiş ama bu nasıldır bilmiyorum. O yüzden listeye şimdilik CXF'i yazdım. MWE V2 de iyi deniyor ama tier listesinde coil whine sıkıntısının görüldüğü belirtilmiş.

Kasa olarak da MSI MAG Vampiric 100R da oldukça hoş görünüyor ama sanırım biraz daha küçük.

Bütçe maksimum 7000-7500.

i5-11400F

Deepcool Gammaxx C40 33 (Bu soğutma için yeterli olur mu?)

MSI MAG B560 Torpedo ATX

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 X 8 GB) DDR4-3200

ASUS Radeon RX 570 8 GB STRIX

MSI MAG Forge 100R

Corsair CXF 650

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki ekran kartınızı satıp üstüne bütçenizi ekleseniz çok daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz. Çünkü diğer bileşenler gayet iyi durumda.

Şu anki ekran kartınızı satıp üstüne bütçenizi ekleseniz çok daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz. Çünkü diğer bileşenler gayet iyi durumda.

Hocam ya ben yanlış anlaşıldım ya da ben sizi anlayamadım sanırım :) Bütçeyi ekran kartını satıp eklersem sadece ekran kartı alabilirim. Burada koyu ile olan tüm parçaları yeni alacağım. Şu anki sistemim iyi değil, aralarında en iyisi ekran kartı hatta. 8350 işlemci kullanıyorum yıllardır :)

Hee hocam şu alttaki listeyi sizin şu anki sisteminiz sandım kusura bakmayın.
Hocam ya ben yanlış anlaşıldım ya da ben sizi anlayamadım sanırım :) Bütçeyi ekran kartını satıp eklersem sadece ekran kartı alabilirim. Burada koyu ile olan tüm parçaları yeni alacağım. Şu anki sistemim iyi değil, aralarında en iyisi ekran kartı hatta. 8350 işlemci kullanıyorum yıllardır :)

Hocam yine de ekran kartınızı 8 GB olduğu için miningcilere 6K civarına satabilirsiniz diye düşünüyorum. Sizin bütçenizi de ekleyince 13K gibi bir bütçe oluyor. Bu fiyata 3050'li sistem alabilirsiniz. Daha iyi olur.

Hocam yine de ekran kartınızı 8 GB olduğu için miningcilere 6K civarına satabilirsiniz diye düşünüyorum. Sizin bütçenizi de ekleyince 13K gibi bir bütçe oluyor. Bu fiyata 3050'li sistem alabilirsiniz. Daha iyi olur.

Yok yok. Öyle olsa tabii ki direkt ekran kartını güncellerim.

Bu dediğimi yapmanızj tavsiye ederim o zaman. 🙂

Geri
Yukarı