i5 11400F sistemde Elden Ring oyundan atıyor

Mustafa POYRAZ

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2*8
Ekran kartı
Rtx 3060 Ti
Anakart
Asus Prime B560 Plus
İşlemci
i5 11400f
Herkese iyi Sosyaller, Steam üzerinden Elden Ring satın aldım. İlk bir saat oynayışımda bir sorun olmadı ama artık girmeye çalıştığımda oyundan atıyor. Şöyle ki menü açılıyor save dosyamı seçebiliyorum tam oyun başlayacakken sanki alt+F4 atmışım gibi oyun kapanıyor hiçbir hata raporu da çıkmıyor. i5 11400F işlemcime RTX 3060 Ti eşlik ediyor oyun da WD Black 850sn M.2'ye kurulu. Hata aratırken bu kısımda sayın @Recep Baltaş'ın Process Monitor konusunu buldum rapor da oluşturdum onu da ekliyorum. Yardımcı olur musunuz? Ben oyunu oynarken deliririm sanıyordum daha girerken delirmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller, Steam üzerinden Elden Ring satın aldım. İlk bir saat oynayışımda bir sorun olmadı ama artık girmeye çalıştığımda oyundan atıyor. Şöyle ki menü açılıyor save dosyamı seçebiliyorum tam oyun başlayacakken sanki alt+F4 atmışım gibi oyun kapanıyor hiçbir hata raporu da çıkmıyor. i5 11400F işlemcime RTX 3060 Ti eşlik ediyor oyun da WD Black 850sn M.2'ye kurulu. Hata aratırken bu kısımda sayın @Recep Baltaş'ın Process Monitor konusunu buldum rapor da oluşturdum onu da ekliyorum. Yardımcı olur musunuz? Ben oyunu oynarken deliririm sanıyordum daha girerken delirmeye başladım.

Geçenlerde Forza Horizon 5'de de benim başıma geldi. MSI Afterburner programından kaynaklıymış. Programı kapatıp denesene bi (eğer varsa).

Program kurulu ama açık değil. Yine bundan başka dosya bütünlüğünü doğrulattım hatta silip yeniden de yükledim çözüm olmadı.
Ben de aynı işlemleri yapmıştım (dosya doğrulama vs.). Hatta 124 GB oyunu silip baştan indirdim 4 saatte. Farklı programlar falan varsa onları da kapat bi görev yöneticisinden. Öyle dene bir de.

Ben de aynı işlemleri yapmıştım (dosya doğrulama vs.). Hatta 124 GB oyunu silip baştan indirdim 4 saatte. Farklı programlar falan varsa onları da kapat bi görev yöneticisinden. Öyle dene bir de.
Şu an işteyim de akşam eve geçince deneyeyim. Forza Horizon 4 de Nvidia kartlarda meşhur olan oyundan atma sorunu da vardı o yüzden eski sürücü kullanıyordum akşam onunla da biraz uğraşacağım.

Oyun dosyalarını doğruladım olmadı
Sildim yeniden yükledim olmadı
Virüs programını durdurup girdim olmadı
En son ddu ile ekran kartını sildim yeniden kurdum sorunsuzca oynayabiliyorum.
Başına gelen olursa ben bu şekilde çözüm buldum.

Söylediğiniz herşeyi yaptım fakat bu duruma tam olarak 1 aydır çözüm bulamadım ve delirmek üzereyim.Şöyle bir örnek vereyim oyunu steamden satın almadan önce sistemim yetermi diye crack denemiştim fakat 3-4 gün full oynamama rağmen oyun donup kapanmadı ve ardından steamden satın aldım ve 2-3 saatte bir bu sorun oluyor hala çözemedim :(

Sistemim= gtx 1650super- ryzen 3300x- 16gb ram

Arkadaşlar bu sorun MSI Afterburner'dan kaynaklı. Bir de yanında indirilen FPS göstermek için kullanılan RivaTunerStatisticsServer programı da etkiliyor. Ben programı güncelledim ve sorun çözüldü.

Oyuna girdikten sonra save i yüklemeden önce ayarlardan grafikleri en aşağıya çekmeyi deneyebilirsiniz. Ben oyunu yüklendikten sonra bir defa girdim 2. Ye giremedim. Save e girmeye çalıştığımda oyundan atıyordu. Grafikleri en aşağıya çektim ve oyun açıldı. Denemeniz tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı