Çözüldü i5 11400F sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
win32kbase.sys
NPFS.sys

İkisi de Windows'un sistem dosyası. Bunlar sebep olmuşlar. SFC de onarım yaptığına göre, bu 2 suçlu cezasını çekti. Sorun düzeldi.

@Emma Stone Muhtemelen sorunlar çözüldü. İstersen, Afterburner ve ESET'i silme. Ben tedbir amaçlı silmeni istemiştim neticede. SFC onarım yaptığına göre, silmene gerek kalmadı diye düşünüyorum. Kim yükleyecek en baştan o porgramları değil mi? :D
Aleykümselam. Bakıyorum şimdi, sonucunu yazarım.

SFC ve DISM yap.

Ek olarak:
Afterburner kaldır, ESET kaldır.

Son düzenleme:
@VENGEANCE ANGEL SFC sonucu çıktı.
Ayrıca AfterBurner ile Eset'i neden sileyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220320_234121.jpg
    IMG_20220320_234121.jpg
    332,4 KB · Görüntüleme: 36
@VENGEANCE ANGEL SFC sonucu çıktı.
Ayrıca AfterBurner ile Eset'i neden sileyim?
Çünkü sorun çıkarmışlar diyebiliriz. Mavi ekran düzelene kadar geçici bir süreliğine kaldırsan güzel olur. Afterburner ve özellikle antivirüsler mavi ekranlara sebep olabiliyorlar. Tedbir amaçlı.

SFC tamam. :)
DISM'de yap sen, garanti olsun.

@VENGEANCE ANGEL Bunlarda tamam. Aşağıya bıraktım. ESET VE AfterBurner siliyorum şimdi. Sorun tam olarak nedir bu mavi ekran hatasında?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-20 234121.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-20 234121.png
    82,6 KB · Görüntüleme: 39
win32kbase.sys
NPFS.sys

İkisi de Windows'un sistem dosyası. Bunlar sebep olmuşlar. SFC de onarım yaptığına göre, bu 2 suçlu cezasını çekti. Sorun düzeldi.

@Emma Stone Muhtemelen sorunlar çözüldü. İstersen, Afterburner ve ESET'i silme. Ben tedbir amaçlı silmeni istemiştim neticede. SFC onarım yaptığına göre, silmene gerek kalmadı diye düşünüyorum. Kim yükleyecek en baştan o porgramları değil mi? :D

Çözüm
Tamamdır. Teşekkürler tekrardan 🙂

@VENGEANCE ANGEL yine mavi ekran yedim. MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım. Nedeni nedir?
RAM frekansını yükselttikten sonra oldu.
Minidump dosyasını yanlışlıkla sildim.
Yanlış yapılandırılmış OC ayarından.
Frekans yükseltmekle birlikte, CL değerleri ve V değerleri de ayarlanıyor diye biliyorum. Nasıl OC yapılacağını sormak için, yeni bir konu açabilirsin. Bu konu çözüldü kapandı.
@Yiğitt35 i, yeni açacağın konuda etiketle, sana yardımcı olur. O daha iyi bilir, ben OC ile ilgilenmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı