i5 11400F sisteme işlemci soğutucusu nasıl takılır?

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
İşlemci
İ5 11400F
Arkadaşlar bir sistem topladım ve işlemcim i5 11400F ve bu işlemci stok fanla gerçekten çok fazla ısınıyor. Bu ısınmasını engellemek amacıyla Turbo Boost'u kapatıyorum ama bu da çoğu şeyden ödün vermemi gerektiriyor. O kadar para veriyoruz ama durum böyle berbat bir hal alıyor bende bunun için bir işlemci soğutucu alacağım. Muhtemelen kule tipi olacak fakat ben ilk defa bilgisayar topladım ama bunu İtopya yaptı ben hayatımda 1 kere bile donanımlara dokunmadım. Kasayı götürüp oraya buraya taktırmak da istemiyorum daha uğraştırıcı olur muhtemelen. Çok da korkuyorum açıkçası mesela soğutucu sığmaz. RAM'lere değer vs. gibi ben nasıl yapacağım bu işlemi? (YouTube'dan baktım ama güzel bir video da bulamadım)

11400f kullanıyorum. İd-cooling Se 224 modelini kullanıyorum. Sıcaklık 55 i geçmez. Ayrıca bende ilk defa kurdum bilgisayarımı. Hepsini internetten baka baka yaptım. Korkulacak birşey yok rahat ol hepsi çok basit.

Arkadaşlar bir sistem topladım ve işlemcim i5 11400F ve bu işlemci stok fanla gerçekten çok fazla ısınıyor. Bu ısınmasını engellemek amacıyla Turbo Boost'u kapatıyorum ama bu da çoğu şeyden ödün vermemi gerektiriyor. O kadar para veriyoruz ama durum böyle berbat bir hal alıyor bende bunun için bir işlemci soğutucu alacağım. Muhtemelen kule tipi olacak fakat ben ilk defa bilgisayar topladım ama bunu İtopya yaptı ben hayatımda 1 kere bile donanımlara dokunmadım. Kasayı götürüp oraya buraya taktırmak da istemiyorum daha uğraştırıcı olur muhtemelen. Çok da korkuyorum açıkçası mesela soğutucu sığmaz. RAM'lere değer vs. gibi ben nasıl yapacağım bu işlemi? (YouTube'dan baktım ama güzel bir video da bulamadım)

Kullandigin kasa, anakart ve RAM‘i yazmam gerek.

Kullandığın kasa, anakart ve ram‘i yazmam gerek.

Kasa: Game Booster GB G3309b
Anakart: ASUS Prime H510M-K
RAM: PNY 8x2 XLR8 3200 MHz CL16 DDR4

Önce hangi soğutucuyu alacağına karar vermelisin, aldıktan sonra buradan tarif ederiz sen de yaparsın. Öğrenmiş de olursun. Ayrıca korku iyi bir şey değil tavsiye etmem.

Dark Freezer X123, Snowman T6 Ultra düşünüyorum veya kasaya, anakarta uyacak F/P soğutucu öneriniz varsa onlar da olur (en fazla 500TL).
Haklısınız korku iyi bir şey değil fakat tüm bileşenler yaklaşık 15 bin TL olunca mecburen oluyor :)

11400F kullanıyorum. ID-Cooling SE 224 modelini kullanıyorum. Sıcaklık 55'i geçmez. Ayrıca bende ilk defa kurdum bilgisayarımı. Hepsini internetten baka baka yaptım. Korkulacak bir şey yok rahat ol hepsi çok basit.
Çok teşekkür ederim iyi motivasyon oldu 😊👍

Kasa: Game Booster GB G3309b
Anakart: ASUS Prime H510M-K
RAM: PNY 8x2 XLR8 3200 MHz CL16 DDR4

Dark Freezer X123, Snowman T6 Ultra düşünüyorum veya kasaya, anakarta uyacak F/P soğutucu öneriniz varsa onlar da olur (en fazla 500TL).
Haklısınız korku iyi bir şey değil fakat tüm bileşenler yaklaşık 15 bin TL olunca mecburen oluyor :)
Freezer x123 daha kolay montajlanır, ıd cooling modellerine de bakabilirsin onlar da güzel ve daha iyiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı