i5-11400h RTX 3050 sistemde GTA 5 düşük FPS veriyor

Emirhanak1907

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
asus tuf gaming f15 2021. i5-11400h 16gb ram rtx 3050
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni bir PC aldım. Özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum.
Şöyle: i5-11400h RTX 3050 8 GB RAM. Ama GTA 5'te düşük FPS alıyorum. En düşük ayarlara getirsem bile 45 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda böyle değildi. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef laptoplar tek kanal ram bulundurduğunda tam performansıyla çalışmıyor. Muhtemelen sorun ram kaynaklı. İmkanınız varsa ram eklemenizi öneririm bariz bir performans artışı olacaktır.

Çözüm bulabildin mi ?
Arkadaşlar sorunu çözdüm, çok fazla şey denedim, çok uğraştım. Ama çözüm hangisi tam olarak bilmiyorum. Sebep olabileceğeni düşündüğüm şeyler şunlar: -Öncelikle ekran kartı sürücüsünü sildim ve asus sitesinden en son sürümü indirdim( bunu birkaç kez yaptım, çözülmemişti).
-Pc asus olduğu için armoury crate programını içeriyordu, onda bazı güç tasarrufu ayarları olabileceğini düşündüm. MShybrid diye bir ayar vardı. Onu değiştirsem de bir etkisi olmuyordu. Ben de programı sildim.
-Alttaki görev çubuğundaki pil simgesine basıp dengelide olan ayarı yüksek performans yaptım.
-Nvidia ayarlarında tercih edilen grafik işlemciden nvidia olanı seçtim.
Çözüm bunlardan biri olmalı. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı