i5 11400h sıcaklık nasıl düşürülür?

491279

Hectopat
RAM
8x2 3200 mhz
Ekran kartı
RTX 3050 ti 85w
İşlemci
i5 11400h
Arkadaşlar selam,
Bilgisayarımı oyun için uzun süre açık tutacağım bunun için işlemcinin sıcaklığını düşürmek için Throttle'den ayarlar yapmak istiyorum.
Laptop kullanıcısıyım ve cihaz şu an düşük güç modundadır oynadığım oyun yüksek sistem gereksinime ihtiyaç duymadığı için sorun olmuyor.
@erengore hocam yardımcı olursa çok sevinirim :)

Dosya Ekleri

• sd.png
    sd.png
    172,1 KB · Görüntüleme: 60
  • tgs.png
    tgs.png
    267,6 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran görüntüsü 2022-05-15 185027.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-15 185027.png
    91,2 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,
Bilgisayarımı oyun için uzun süre açık tutacağım bunun için işlemcinin sıcaklığını düşürmek için Throttle'den ayarlar yapmak istiyorum.
Laptop kullanıcısıyım ve cihaz şu an düşük güç modundadır oynadığım oyun yüksek sistem gereksinime ihtiyaç duymadığı için sorun olmuyor.
Underwolt yapabilirsin fakat youtubeden bakarak yap kendin yapma

Artı -1 Eksi
Underwolt yapabilirsin fakat youtubeden bakarak yap kendin yapma
Aksine Youtube'dan bakmamak lazım...

Arkadaşlar selam,
FIVR sekmesinde ekranın üst kısmında 4 birim var. İlk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki Unlock kutusnu işaretle. Sonrasında Offset Voltage'i -60 ayarla. Apply'a bas. Aynı işlemi CPU Core'a da uygulayın.

FIVR sekmesinde ekranın üst kısmında 4 birim var. İlk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki Unlock kutusnu işaretle. Sonrasında Offset Voltage'i -60 ayarla. Apply'a bas. Aynı işlemi CPU Core'a da uygulayın.
Eğer kendine güveniyorsan bakmayabilirsin ben pek anlamadığımdan yapcak olsam youtubeye bakardım

Hocam üzgünüm geç geri dönüyorum,
Bu ayarları sadece istediğim zaman kullanabilir miyim ?
Bu ayarları yaptım başka değiştirmem gereken bir şey var mi ?

Hocam istediğim zaman nasıl kullanabilirim sadece emülatör açıkken kullanmak istiyorum başka bir oyunda kullanmak istemiyorum.
Hocam DC verebilirseniz Team Viewer ID parola yazayım.
Neden tüm kullanımda tercih etmek istemiyorsunuz merak ettim.

DC her verdiğimde ban yiyorum. Buradan paylaşılabilirmiş moderatörlere göre...

Geri
Yukarı