i5 11400H ve RTX 3050 vs. R7 4800H ve GTX 1650 Ti

Biri ROG Strix biri TUF ise ROG Strix ezer gecer, forum RTX 3050'nin FPS sorunlarıyla dolu. TUF'un soğutması da her modelinde sorunlu zaten, güvenmiyorum artık ASUS Tuf'un dizüstü bilgisayarlarına. Dikkatli olmak lazım, ASUS ROG Strix kadar basarılı bir seri varken almazdım.

ASUS TUF i5 11400H RTX3050
ASUS ROG Strix R7 4800H GTX1650

Hangi iki cihaz atsanız çok daha güzel olur.

Bilgisayar mühendisliği için 8C/16T'e muhtaç değilsiniz. O yüzden en mantıklısı iki cihazı da görüp artı/eksileriyle ele almak.

RTX 3050 var sorun yaşatmıyor bile.

RTX 3050 sorunlu demedim hocam zaten, forum RTX 3050 alan arkadasların FPS sorunlarıyla dolu dedim, bu sadece onların sorunları da olabilir. Sürücü kaynaklı problem de yasıyor olabilirler ancak bundan da öte alınacak modelin (üstte belirdiğim model olduğunu düsünüyorum, eğer oysa diye yapacağım yorumumu) ısınma problemli olduğunu düsünüyorum.

Fiyatlarının aynı olduğunu düşünürsek hangisini alırdınız?
Bilgisayar müh + oyun için.
Hocam bende 3050 olanı alicağim. Evet doğru rtx 3050 perde FPS sıkıntısı falan çok var. Ama ekran kartı daha yeni bu FPS sorunu falan yazılımsal güncellemelerle çözülecektir. Bende ikisi arasında kalmıştım. Ekran kartı çok daha iyi 1650 den dlss ozelligide var ayrıca geçenlerde 8.400 TL'ye inmişti tuf olan 9k nin altına inmesini bekleyip alın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı