i5 11500 Sisteme anakart seçimi

Cooler Master MWE 650 W MPE-6501-ACABW-BEU Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunu en azından alabilirsin. Kasaya o kada verdiysen PSU'ya da biraz ver.

B560 önermeme sebebimiz gereksiz pahalı olması. Aynı fiyata güzel Z490 anakartlar var. Ayrıca attığım anakart indirimde alabilirsin.

B560 uyguna bulabilirsem eğer iyi bir anakart alacağım ama bulamazsam Z490 ud düşüneceğim.
11600K çok pahalı ve ben 11.nesil almalıyım çünkü Intel sürekli soket değiştiren bir marka anakartı da Z490 ya da B560 alırım

B560 uyguna bulabilirsem eğer iyi bir anakart alacağım ama bulamazsam Z490 ud düşüneceğim.
En en ucuz alınabilir B560 bu bence.

Hatta bana sorarsan Asus Prıme anakart alınmaz. Onun haricinde bir de TUF var. O da M ATX olanı 1550 TL den başlıyor. Onun yerine biraz daha verip Z490 almak daha mantıklı. Şuan düzgün B560 stoğu yok. Çok az kart var. Yakın zamanda almayacaksan alacağın zaman belki gelir başka seçenekler.

En en ucuz alınabilir B560 bu bence.

Hatta bana sorarsan ASUS Prime anakart alınmaz. Onun haricinde bir de TUF var. O da M ATX olanı 1550 TL'den başlıyor. Onun yerine biraz daha verip Z490 almak daha mantıklı. Şu an düzgün B560 stoğu yok. Çok az kart var. Yakın zamanda almayacaksan alacağın zaman belki gelir başka seçenekler.

Ben ASRock alacaktım 1300 tlydi 3 hafta önce şimdi 2300 TL olmuş Amazon'da.

B560 fiyatına Z490 anakartlar var. Anakart tercihiniz Z490'dan yana olmalı. Attığınız PSU kronik sorunlu. Ne sorunu var bilmiyorum ama sorunlu olduğunu biliyorum. Kasaya çok bütçe ayırmışsınız. Kasadan kısıp diğer bileşenlere bütçe ayırmalısınız.
Anladığım kadarıyla sade kasalardan hoşlanıyorsunuz. Buna bir göz atın:
PSU aşağıdaki:
İşlemci "K" serisi olsa daha iyi olur. İleride yetersiz geldiği zaman OC yaparak bir süre daha idare edebilirsiniz:
O sisteme M.2 SSD yakışır.

B560 fiyatına Z490 anakartlar var. Anakart tercihiniz Z490'dan yana olmalı. Attığınız PSU kronik sorunlu. Ne sorunu var bilmiyorum ama sorunlu olduğunu biliyorum. Kasaya çok bütçe ayırmışsınız. Kasadan kısıp diğer bileşenlere bütçe ayırmalısınız.
Anladığım kadarıyla sade kasalardan hoşlanıyorsunuz. Buna bir göz atın:
PSU aşağıdaki:
İşlemci "K" serisi olsa daha iyi olur. İleride yetersiz geldiği zaman OC yaparak bir süre daha idare edebilirsiniz:
Hydro 700W a 635 TL verkemek yerine Cooler Master MWE Bronze almak daha iyi.

Hydro 700W'a 635 TL vermek yerine Cooler Master MWE Bronze almak daha iyi.

Aynı fiyattalar aslında. Üstelik FSP 700, CM 650W. CM olan daha mı kaliteli?

Bu blogda yazdığınız mesajda 5500XT ve Z490 UD'unuz vardı. Blog'a yorum yaparken yalan mı söylediniz? 10600K + Z490 dediğimde inanılmaz atmışsınız.
Acaba nedir inanılmaz olan?
Mesajınız:
"İşlemci: i3 10100F
Anakart: Z490 UD
RAM: 16 GB 2x8 3600 MHz
Ekran kartı: Radeon RX 5500 XT
M.2SSD: 250 GB
HDD: 1 TB
Dalga mı geçiyorsun?
Sistemim bu, her türlü oyunu kaldırıyor merak etme boş adam.
İşlemcim 10. nesil yeni bir işlemci.
Boş konuşmayı bırak ta biraz ülkeye hayırlı işler yap. Boş boş dolanıp, burada insanlara sallama.
Gerçi yaşın gereği normaldir böyle şeyler.
Konuyu açana de bunları bana değil."

1 ay önce düşünüyordum çünkü B560'lar daha piyasada yoktu.11.nesil de öyle
Overclock yapmayacağım halde boşu boşuna Z serisi almak istemediğim için b serisi düşünüyorum.
Beni yalancı yerine koymanız hiç hoş değil.
Sorsaydınız keşke önceden ama böyle bir tabirle konusan birinden kibarlık beklemek hata.
Yazmazsan sevinirim.

Hocam lütfen oyun için 11. Nesil almayın. Ben hayatımda bu kadar aptal bir nesil görmedim. 10700K alın daha iyi kesinlikle. Ryzen almanız daha da iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı