i5 1235U vs Ryzen 5 5500U Laptop

Bu mesajınızdan anlamam gereken 1235U harici ekran kartsız 5500U'dan verimsiz bir işlemcidir sanırım.

Hocam i5 10210U işlemcili bir bilgisayar göndermişsiniz ve fiyatı 12800 benim paylaştıklarım o seçenekten daha iyi sanıyorum. Diğer iki bilgisayarı düşünebilirim ama çevrim içi satın almayacağım.
Harici ekran kartı iyi bir seçenek olur diye gönderdim aslında paylaştığım modelleri. Sizin fikriniz tabii. Çevrimiçi düşünmediğinize dair mesajınızı görmemişim, pardon bu arada.

Harici ekran kartı iyi bir seçenek olur diye gönderdim aslında paylaştığım modelleri. Sizin fikriniz tabii. Çevrimiçi düşünmediğinize dair mesajınızı görmemişim, pardon bu arada.
Hocam farkındayım harici ekran kartı daha iyi olur ama internet satıcılarına güvenemiyorum maalesef, bir tavsiyeniz varsa dinleyebilirim. Paylaştığınız bilgisayarlara sözüm yok da işlemcileri benim gönderdiklerime göre düşük bence ama harici ekran kartları var tabii.

@coldplay 1235U saf güçte zaten 5500U'dan çok daha iyi bir işlemci. Sadece MX550 değil olay. Senin attığın model Intel'in kendi Irıs dahili grafik birimi. Günlük işler dışında vasat diyebilirim, 5500U'nun dahili grafik birimi daha iyi diye diyorum.

Ekran kartını ayrı tut, 1235U daha iyi.

Hocam farkındayım harici ekran kartı daha iyi olur ama internet satıcılarına güvenemiyorum maalesef, bir tavsiyeniz varsa dinleyebilirim. Paylaştığınız bilgisayarlara sözüm yok da işlemcileri benim gönderdiklerime göre düşük bence ama harici ekran kartları var tabii.
Kimden aldığınızı bildiğiniz sürece bence problem yok hocam, satıcı önemli. İsim veremeyeceğim ama link paylaşacağım. Bu linkler benim zamanında da alışveriş yaptığım ve güvenilir satıcılar, bilginiz olsun. Tercih edebilirsiniz. Şimdilik göz gezdirdiklerim bunlar:

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...yar-p-HBCV00002GNMA7?magaza=SAFAKBİLGİSAYAR33 (144 Hz ama TN panel, ona göre seçin.)

@Conscious Mediamarkt zorunlu değil, mağazadan elden alacağım (%99) ama güvenilir kaliteli bir site satıcı ve değecek bir bilgisayar bulursam çevrim içi satın almayı değerlendirebilirim
Satıcı güvenilir:

Mağazadan ileride 8GB RAM ekleme şartıyla:

Yeni konular

Geri
Yukarı