i5 12400F işlemci GTA V'de darboğaz yapıyor

Şuan sadece gta ve watch dogs 2 indirdim. 2 sindede fps drop yiyorum

Benimle aynı sisteme sahip olanların testlerini izliyorum. En az 30 fps fark var bendeki ile. Aradaki farkı bulmaya çalısıyorum. Onlarda 1080p de yapmıs testleri hep
İşlemci sorun yok diyen arkadaşların kafasından istiyorum, nasıl bir şey acaba? %40 kullanımda 80-85 derece olan işlemcinin throttle yapmadığını iddia etmek dümdüz cahilliktir. Önerdiğim sıvı soğutmalardan birini kullanırsanız 1080p'de darboğaz çok az olur.

İşlemci sorun yok diyen arkadaşların kafasından istiyorum, nasıl bir şey acaba? %40 kullanımda 80-85 derece olan işlemcinin throttle yapmadığını iddia etmek dümdüz cahilliktir. Önerdiğim sıvı soğutmalardan birini kullanırsanız 1080P'de darboğaz çok az olur.

"İşlemci sorun yok" diyen arkadaşlar (onlara bende dahilim) işlemcinin normal şartlarda darboğaz yapmayacağını söylüyoruz. Isıdan throttle yiyor olabilir ama ben i5 11400F'e sahibim, 98 derecede bile throttle yemediğim oluyor. 80 derecede throttle yiyeceğini çok düşünmüyorum.

Selam arkadaşlar, başlıkta belirttiğim durumdan muzdaribim. GTA V de 120 FPS alıyorum Full Ultra ayarlarda. Ekran kartına yük veremiyorum. İşlemcimde stok soğutucu mevcut. Özellikle Metin2'de 3 char açıkken arka planda Watch Dogs 2, GTA V gibi bir oyun oynarsam oyun kapanıyor veya FPS düşmesi yiyorum. Ne yapacağım şaştım kaldım. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı: RTX 3070 Ti.

Yeni işlemci al.

"İşlemci sorun yok" diyen arkadaşlar (onlara bende dahilim) işlemcinin normal şartlarda darboğaz yapmayacağını söylüyoruz. Isıdan throttle yiyor olabilir ama ben i5 11400F'e sahibim, 98 derecede bile throttle yemediğim oluyor. 80 derecede throttle yiyeceğini çok düşünmüyorum.

İki işlemciyi bir tutuyorsunuz. Bu yanlış bir düşünce. Ayrıca hangi işlemcinin throttle yapıp yapmayacağını bilemezsiniz. Silikon şans işidir veya default olarak işlemcinin güç değerlerini olması gerektiği gibi ayarlamamışlardır. Bunu da ancak ThrottleStop ile düzeltebilirsiniz.

Geri
Yukarı