i5 12400F işlemci GTA V'de darboğaz yapıyor

sipahi58

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, başlıkta belirttiğim durumdan muzdaribim. GTA V de 120 FPS alıyorum full ultra ayarlarda. Ekran kartına yük veremiyorum. İşlemcimde stok soğutucu mevcut. Özellikle Metin2'de 3 char açıkken arka planda Watch Dogs 2, GTA V gibi bir oyun oynarsam oyun kapanıyor veya FPS düşmesi yiyorum. Ne yapacağım şaştım kaldım. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı: RTX 3070 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, başlıkta belirttiğim durumdan muzdaribim. GTA V de 120 FPS alıyorum full ultra ayarlarda. Ekran kartına yük veremiyorum. İşlemcimde stok soğutucu mevcut. Özellikle Metin2'de 3 char açıkken arka planda Watch Dogs 2, GTA V gibi bir oyun oynarsam oyun kapanıyor veya FPS düşmesi yiyorum. Ne yapacağım şaştım kaldım. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Grafik artır

Oyun için kullanım, sıcaklık ve frekans değerlerini paylaşın lütfen.

Selam arkadaşlar, başlıkta belirttiğim durumdan muzdaribim. GTA V de 120 FPS alıyorum Full Ultra ayarlarda. Ekran kartına yük veremiyorum. İşlemcimde stok soğutucu mevcut. Özellikle Metin2'de 3 char açıkken arka planda Watch Dogs 2, GTA V gibi bir oyun oynarsam oyun kapanıyor veya FPS düşmesi yiyorum. Ne yapacağım şaştım kaldım. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

i7 al kanka?

Kesin çözüm olarak DSR ile 2K'da oynayabilirsin. GTA 5 eski bir oyun zaten. O kadar yük verememen bence normal. Diğer oyunların kapanmasıda RAM'in 16 GB ise ondan olabilir.

Bu işleri yaparken işlemci kullanım yüzden kaç ? Kapanma donmalar sıcaklık yüzünden frekans kıstığı için olabilir. 80-85 derece zaten çok yüksek. Önce bir soğutucu edin bana kalırsa.

Geri
Yukarı