i5 12400F oyun sırasında 90 derece

Süleyman80

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30 16 GB (2×8) 3200 MHz DDR4 CL16 AX4U320038G16A-DR30 Ram
Ekran kartı
ASUS Radeon RX 6600 XT DUAL OC 8GB GDDR6 128 Bit E
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4 Intel H610 LGA1700 DDR4 3200
İşlemci
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 18MB Önbellek 12 Çekir
Cyberpunk 2077 oynarken (Ultra ayarlarda) işlemcim çok fazla ısınıyor. 85-90 dereceleri gördü bende korkup oyunu kapattım. Stok fandan dolayı mı bu kadar ısınıyor, oyun mu sorunlu yoksa işlemcimin kendisinde mi problem var anlamadım. Ekran kartım 65 dereceyi bile nadir görürken işlemcinin bu kadar ısınması normal gelmedi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin termal macunu eskimiş ya da kötü bir termal macun sürülmüş olabilir. Yine sizinki benimkine göre daha az ısınıyor. Valorant'ta 90 derecenin üstüne çıktı

İşlemcinizin termal macunu eskimiş ya da kötü bir termal macun sürülmüş olabilir. Yine sizinki benimkine göre daha az ısınıyor. Valorant'ta 90 derecenin üstüne çıktı
Sistem hazır sistem güvenilir bir firma tarafından aldım gayet güncel bir sistem ve 30 Mayıs tarihinde aldım macun eskime durumu olduğunu sanmıyorum o yüzden başka ihtimalleri düşündüm.

Stok soğutucuyla o kadar ısınması normal. Kasa modelin ne?

VENTO VG06F LED FANLI ATX Gaming FSP Hydro 550W 80+Bronze Kasa​

Sistem hazır sistem güvenilir bir firma tarafından aldım gayet güncel bir sistem ve 30 Mayıs tarihinde aldım macun eskime durumu olduğunu sanmıyorum o yüzden başka ihtimalleri düşündüm.

VENTO VG06F LED FANLI ATX Gaming FSP Hydro 550W 80+Bronze Kasa​

Tamamiyle stok soğutucu problemi.

Bir şey olmaz kendisi kapanırsa macuna bakarsın korkacak bir durum yok.
Osmaniye de yaşıyorum hocam havalar zaten çok sıcak işlemcide 85 de çalışınca temper cam bile ısınıyor o kadar diyeyim. Bide RAM modüllerine çok yakın sıfır sistemi heba etmek istemedim açıkçası zor kanaat almıştım. 😉

Tamamiyle stok soğutucu problemi.
PC söküp takmışlığım yok ama sanırım bu benim işimi görür diye düşünüyorum. Bi kaç forum ve YouTube videoları sonrası sipariş verdim.

Bişey olmaz merak etmeyin en kötü pc kendini korur kapar, kendi kendine kapanırsa açmakla zorlamayın aldığınız yere söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı