i5 12400F RX 6800 sistemde CoD: MW 2022 144 FPS vermesine rağmen akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

MehmetSLH

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
RX 6800
Anakart
B660 Plus
İşlemci
İ5 12400F
Merhaba, artık gerçekten şu konuyu açmaktan sıkıldım. Bu sıkıntım RDR 2'de vardı şu anda CoD MW 2022'de yaşıyorum. FPS neredeyse 144'e dayanıyor ama aksiyon anında yine 30 40 FPS gibi gözüküyor, aslında 144. Bıktım artık ya, aklınıza gelebilecek temel şeyleri yaptım. Monitör yenileme hızını 144 yapma vs. sistem özelliklerim aşağıda.

• 2K çözünürlük ASUS VG27AQ1A.
  • i5 12400F.
  • RX 6800.
  • 16 GB RAM.
  • Adrenalin sürümü 22.12.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de R5 5600 + RX 6800 ikilisi var eski sistemim bayağı eskiydi HD5670 üstelik DDR3 tabii yeni oyunları zaten açmıyordu ya da çok düşük FPS fakat ortalama oyunlarda bile 30FPS bayağı akıcıydı 60 FPS de filan uçuyordu resmen şimdi kıyas yapıyorum RX 6800 de 30FPS de oyun donar herhalde yani hiçbir şey hareket etmez gibi geliyor. Oyun ara sahneler var FPS 60'a düşüyor resmen takıla takıla izliyorum. Bu nasıl bir şey çözebilmiş değilim akıcı olması için 300 FPS filan mı gerekli anlamadım. Bu arada monitörümüz de bire bir aynı monitörden mi kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım :)

Hocam bende de R7 240 vardı 900p çok daha akıcı idi bence driver ile alakalı bir sorun var monitör ile alakalı olsa hiç akıcı olmazdı diye düşünüyorum.

Hocam bende de R7 240 vardı 900p çok daha akıcı idi bence driver ile alakalı bir sorun var monitör ile alakalı olsa hiç akıcı olmazdı diye düşünüyorum.

Ben monitör dahil (21.5 inch Ti) komple sistem değiştirdim o yüzden eski monitörde yeni sistemi deneme şansım olmadı. Açıkçası hiçbir fikrim yok FPS bu kadar yüksekken bu derece kasması akıl alacak gibi değil.

Ben monitör dahil (21.5 inch Ti) komple sistem değiştirdim o yüzden eski monitörde yeni sistemi deneme şansım olmadı. Açıkçası hiçbir fikrim yok FPS bu kadar yüksekken bu derece kasması akıl alacak gibi değil.

Çok haklısınız böyle saçma bir hata mı artık ne ise bıktırdı beni @Recep Baltaş'ın fikrini de almak istiyorum. Yapacaklarım çok kısıtlandı yabancı foruma bile sordum adam bana 6900 XT ile 4K'da aktığını söyledi şok oldum. İnşallah 6800'e özel bir durum değildir.

Çok haklısınız böyle saçma bir hata mı artık ne ise bıktırdı beni @Recep Baltaş'ın fikrini de almak istiyorum. Yapacaklarım çok kısıtlandı yabancı foruma bile sordum adam bana 6900 XT ile 4K'da aktığını söyledi şok oldum. İnşallah 6800'e özel bir durum değildir.

Bro bende de RX 5500 XT'de aynı sorun vardı. Ne yapsam ne etsem bir turlu akıcı gelmiyirdu yani yok 144 Hz değil de 75 Hz gibiydi. Böyle ve aşırı sinir bozucuydu kasmiyorken bile kasıyor gibiydi. Ne yapsam da etsem de bir sürü format driver sürücü sürüm vs derken artık yorulup NVIDIA geçtim ve sorunum ortadan kalktı genclestim resmen. Sizde imkanınız varsa NVIDIA ekran kartı denemenizi öneririm.

Bro bende de RX 5500 XT'de aynı sorun vardı. Ne yapsam ne etsem bir turlu akıcı gelmiyirdu yani yok 144 Hz değil de 75 Hz gibiydi. Böyle ve aşırı sinir bozucuydu kasmiyorken bile kasıyor gibiydi. Ne yapsam da etsem de bir sürü format driver sürücü sürüm vs derken artık yorulup NVIDIA geçtim ve sorunum ortadan kalktı genclestim resmen. Sizde imkanınız varsa NVIDIA ekran kartı denemenizi öneririm.

Geleceğe dönük olsun diye AMD aldım böyle bir hata mı artık ne ismini bile bilmiyorum. Bakalım durum ne olacak AMD ile iletişime geçmeye çalışacağım @Recep Baltaş da cevap vermedi.

Hocam sizin RDR2 başlıklı konuyuda biraz önce okudum önce sonuç ne oldu onu merak ettim, o konuyu okuyunca sorunun monitörde olma olasılığı sanki daha fazla gibi geliyor. Monitörümüz de birebir aynı. Ekran kartımız aynı sadece işlemci ve anakart farklı zaten aynı yerden gaminggen.tr'den almışız sistemleri. Ben 21.5 monitörü takıp onunla test etmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı