i5 12400F sisteme BIOS görüntüsü gelmiyor

muratzmc

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F / B660M DS3H / AMD 6700 XT / 16 GB RAM /
Arkadaşlar merhaba,

3 gündür kafayı yiyeceğim, bir türlü çözüm bulamadım.

Yeni anakart aldım B660M DS3H işlemci de yeni i5 12400F.

Elimde de RX 470 var.

SSD de sistem kuruluydu zaten bileşenleri montajlayınca direk açtım her şey normal bir şekilde çalıştı ve Windows açıldı. Kurulu oyunları da test ettim hiçbir şey yok her şey normal.

Yalnız şöyle bir durum var ki BIOS ekranı gelmiyor hiçbir şekilde. BIOS için Del'e basıyorum giriyor kasa çalışıyor ama görüntü yok. Post ekranı da gelmiyor. Logo da gelmiyor.

Sizce neden BIOS'a giremiyorum? RAM'lerim 3200 MHz ama 2133 algılıyor onu değiştirmek için girmek istiyorum giremiyorum bir türlü. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Not: 3 monitör 1 TV 3-4 HDMI kablosu ile denedim sonuç aynı
No 2: Ekran kartım tek DVI çıkışlı dönüştürücü ile HDMI kullanıyorum hatta VGA dönüştürücü aldım sonuç onda da aynı.

Bu anakartta Flash butonu göremedim. BIOS'a girmek gerekiyor gibi gözüküyor. Flash buton olan başka serisi varsa bilemem.

Bence BIOS da CSM kapalı veya PCI kısmı UEFI modda, bu yüzden RX 470 sorun çıkarıyor, UEFI bir kart olsa bile BIOS'u eski olduğu için sıkıntı çıkarıyor olabilir.
Kartı mı güncellemem lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU BIOS güncellemek kolay bir iş değil, riskli, hiç görüntü alamayabilirsiniz, başka bir kartla görüntü alıp CSM ayarlarını kontrol etmek lazım.
Csm support u açarsam düzelecek büyük ihtimalle. Sizce csm açık kullanmanın bir zararı olacak mı ?

CSM Support'u açarsam düzelecek büyük ihtimalle. Sizce CSM açık kullanmanın bir zararı olacak mı?

GPU BIOS güncellemek kolay bir iş değil, riskli, hiç görüntü alamayabilirsiniz, başka bir kartla görüntü alıp CSM ayarlarını kontrol etmek lazım.

Bir de 256MB ekran kartı alsam 100-200 TL'ye HDMI çıkışlı görüntü verir mi sizce BIOS'da?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı