i5 12400F Valorant'ta 84 derece oluyor

İşlemci sıcaklığı biraz yüksek. Stok fan kullanıyorsanız normal diye düşünüyorum. Bunun çözümü de SE 214-XT gibi bir soğutucu almak olur diye düşünüyorum. Bir de kasa modeliniz nedir?
Game garaj aquarius mesh 650w.
İşlemci sıcaklığı biraz yüksek. Stok fan kullanıyorsanız normal diye düşünüyorum. Bunun çözümü de SE 214-XT gibi bir soğutucu almak olur diye düşünüyorum. Bir de kasa modeliniz nedir?
Game garaj aquarius mesh 650w.

Stok fanla o işlemciyi bende bir süre kullandım full yükte en yüksek 78 derece görmüştüm. Montaj kısmında yada termal macunda bir problem olabilir kontrol edin.

Stok fanlık ve kasayla ilgili bir durum değil bence %49 ve 49W kullanıma 83 derece aşırı fazla soğutucu yerine tam oturmamış olabilir.
Hocam bilgisayar 12-13 saattir açık acaba ondan dolayı olabilir mi? (kardeşlerim oyun oynuyordu.) ben de bir iki el valorant atayım diye oturdum fandan çok ses geldiğini fark edince msi after burner'i açıp değerleri sizlerle paylaşmak istedim. Durum bu.

MSI Afterburner, Core Temp, HWMonitor gibi uygulamalar kullanıma göre işe yarar.
Afterburner var bende izleme bölümünden hangi ayarı açayım CPU saat hızı mi?

Hocam bilgisayar 12-13 saattir açık acaba ondan dolayı olabilir mi? (kardeşlerim oyun oynuyordu.) ben de bir iki el valorant atayım diye oturdum fandan çok ses geldiğini fark edince msi after burner'i açıp değerleri sizlerle paylaşmak istedim. Durum bu.
Olabilir.

Sistemi kapatın yarın deneyin bakalım sorun devam edecek mi?

Geri
Yukarı