i5 12500H ve RTX3050 Ti Elden Ring'de kasıyor

Taha K.

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım mühendisi
Merhaba, HP Victus 16.1 D1047NT cihazım elden ringde 45FPS civarı oynatıyor ayarlar düşük veya yüksek fark etmiyor. Aynı sorun Cyberpunk 2077 oyununda da mevcut FPS iyi fakat drop sorunu yaşıyorum bazen sağlam drop giriyor.
Not: Şarj cihazım takılı oynuyorum.
Özellikler:
*i5-12500H 12Core 16threats.
*Rtx 3050 Ti (75W).
*Intel NVMe 500GB.
*Ddr5 4800MHz çift kanal 16 GB RAM.
*Windows10 Pro işletim sistemi.

Benim laptopda düz 3050 var elden ringde yüksek ayarlarda sabit 60 fps alıyorum. Sürücülere bakın birde ekran görüntüsü atın afterburnerdan.

Merhaba minimum ve maksimum ayarlarda ekran görüntüsü aldım.
Maksimum grafik ayarları: Ekran görüntüsünü anında paylaş
Minimum grafik ayarları: Ekran görüntüsünü anında paylaş
Oyunun kendi hazır ayarlarını kullandım Custom ayar yapmadım, ayrıca sürücülerimi yeni güncelledim.

Ekleme: Cihazın bakımlarını yeni yaptım Thermal Grizzly kyronaut termal macun sürdüm ısıyla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba minimum ve maksimum ayarlarda ekran görüntüsü aldım.
Maksimum grafik ayarları: Ekran görüntüsünü anında paylaş
Minimum grafik ayarları: Ekran görüntüsünü anında paylaş
Oyunun kendi hazır ayarlarını kullandım Custom ayar yapmadım, ayrıca sürücülerimi yeni güncelledim.

12500H hibrit mimaride bir işlemci ve Intel Windows 11 kullanılmasını istiyor bence BIOS u vs. güncelle ve Windows 11'e geç daha sonra tekrar kontrol et.

12500H hibrit mimaride bir işlemci ve Intel Windows 11 kullanılmasını istiyor bence BIOS u vs. güncelle ve Windows 11'e geç daha sonra tekrar kontrol et.

Hocam BIOS güncellemeye korkuyorum açıkçası ilk bilgisayarım HP idi ve BIOS yüzünden kendisi uzun süre kullanılmaz şekilde yattı travmam var :) HP SUP asist ile güncellersem sıkıntı çıkar mı?

Hocam BIOS güncellemeye korkuyorum açıkçası ilk bilgisayarım HP idi ve BIOS yüzünden kendisi uzun süre kullanılmaz şekilde yattı travmam var :) HP SUP asist ile güncellersem sıkıntı çıkar mı?
Bence HP Support Assistant programını kullanabilirsin ya da kendi sitesinden indirip BIOS'u güncelleyebilirsin. Ben işlemciden daha yüksek performans alabilmek için, WATT kısıtlaması olmaması için normal HP laptopa Victus ve Omen BIOS'ları yüklemeyi bile denedim ama uyumsuz olduğu için yükleme başlamıyor, diğer programlar da herhangi bir sonuç vermiyor. Neyse sen herşeyi legal yapacaksın sorun çıkmaz, en güncelini yüklemeni tavsiye ederim.
Ayrıca denemediysen bilgisayar güce bağlı şekilde dene, güç seçeneklerinden yüksek persormansı seç, GeForce Experience üzerindeki ayarlara da bakabilirsin.

Önce windows 11 kurun hocam bende de hp laptop vardı windows kendisi bulup güncelemişti.

Bence HP Support assistant programını kullanabilirsin ya da kendi sitesinden indirip BIOS'u güncelleyebilirsin. Ben işlemciden daha yüksek performans alabilmek için, watt kısıtlaması olmaması için normal HP laptopa Victus ve Omen BIOS'ları yüklemeyi bile denedim ama uyumsuz olduğu için yükleme başlamıyor, diğer programlar da herhangi bir sonuç vermiyor. Neyse sen her şeyi legal yapacaksın sorun çıkmaz, en güncelini yüklemeni tavsiye ederim.
Ayrıca denemediysen bilgisayar güce bağlı şekilde dene, güç seçeneklerinden yüksek persormansı seç, GeForce Experience üzerindeki ayarlara da bakabilirsin.

BIOS güncelledim ayrıca Windows 11'de kurdum, ekran kartını silip güzelce kurdum fakat nafile ilk başta çok iyiydi yine aynı oldu.

Hocam sonuda çözümü buldum.
HP Omen ve Victus cihazlarda olan Omen Gaming Hub uygulamasını sildim ve cihaz düzeldi sanırım Dynamic Boost yüzünden olan bir şeydi, kapatsam da çözülürdü fakat ben kökten sildim umarım başkasının işine yarar bu çektiğim çile sonucunda ulaştığım bilgi.

Not: Arkadaşın mübarek düz 3050'si kadar 60 sabit olmasa da Max ayarlarda 50-55 FPS alabiliyorum.

İşe yaramayanlar için yeni çözüm budur %100 fix :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam bende de HP Victus 16 serisinden 4060'lı bir laptop var. Videodaki şeyi denediğimde "Erişim reddedildi" diyor. Elden Ring dışındaki bir uygulama için yaptığımda sorun olmuyor bu arada.

Hocam bende de HP Victus 16 serisinden 4060'lı bir laptop var. Videodaki şeyi denediğimde "erişim reddedildi" diyor. Elden Ring dışındaki bir uygulama için yaptığımda sorun olmuyor bu arada.

Anticheat sistemini kapatmanız lazım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı