i5-13600K İçin Hava Soğutucusu Önerisi

PALA02

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
i5 13600K almayı düşünüyorum. Overclock yaptığım zaman da sıcaklığı çok yükseltmeyecek bir hava soğutma arıyorum.

Cihen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel i5-11400F
GPU: PNY GeForce RTX 3060
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
RAM: PNY 8GB XLR8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: POWER BOOST X58RGB
PSU: High Power 750W 80+ Gold Performance
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Klavye: Hadron G502
Fare: Bloody A90
Kulaklık: Bloody G580
Telefon: Xiaomi Redmi Note 9

Sevgilim

Decapat
Makaleler
1
Z serisi bir anakart ile Performans çekirdekleri default turbo boost ile 5.1Ghz oluyor. Sadece 6 tanesi yani :) Diğer çekirdekler farklı çalışıyor frekansları. Bu modelin default TDP değeri 125W. Yani demem o ki kısacası hava soğutucu bu model için pek verimli olmayabilir. OC yapacağını söylediğin için.

KS
KS
PALA02

PALA02

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
bütçe tabiki bir sıvı soğutma değil max 1500tl
Z serisi bir anakart ile Performans çekirdekleri default turbo boost ile 5.1Ghz oluyor. Sadece 6 tanesi yani :) Diğer çekirdekler farklı çalışıyor frekansları. Bu modelin default TDP değeri 125W. Yani demem o ki kısacası hava soğutucu bu model için pek verimli olmayabilir. OC yapacağını söylediğin için.
sıvı soğutma tabiki mantıklı olan ama bütçeme biraz fazla geldi ya idarelik bi hava soğutma alıp biraz bütçeyi yükseltip sıvı soğutma alıcam ya da direk iyi bir hava soğutma alıcam kararsızım aslında

boraokur44

Hectopat
Noctua NH-D15

Arctic freezer 34 esports duo Detaylı inceleme

Thermalright peerless assassin 120 SE (Yurtdışından mecbur) Detaylı inceleme

Hava soğutmalar ses ve dayanıklılık açısından daha güvenli geldiği için zamanında araştırmıştım. Ben arctic freezer 34 duo kullanıyorum. Ama daha iyi bir hava soğutucu varsa değiştirmek istemiştim. Sanırım piyasada Noctua Nh-d15 en iyisi. Ancak o da kasama sığmıyor. O yüzden arctic ile devam etmeye karar verdim. incelemelerde arctic 34 duo ile noctua nh-d15 arasında 3-5 derece aralığında oynadığı belirtiliyor. Şuan için işimi görüyor o yüzden gereksiz masraf yapmak istemedim. intel 13700k ile kullanıyorum. Şöyle bir konu açıp altında soğutucum ile ısı dereceleri hakkında bilgi paylaşmıştım. İlginizi çekerse bakabilirsiniz.

Yukarı