Çözüldü i5 13600KF sistem aniden donuyor ve garip bir ses çıkarıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba daha 1, 2 aylık sistem ve normalde bir sorun yoktu sabah M.2 SSD eklemesi yaptım(daha yeni alındı) sabah formatı oydu buydu onları haletim akşam oturdum oyun oynuyordum ve bir anda ekran dondu ve "çızzzz" diye ses çıkartıyor ne mavi ekran veriyor ne de kendini resetliyor öylece kalıyor RAM'leri çıkardım taktım, yeni aldıgım M.2 SSD'yi çıkardım taktım ekran kartını tam oturmamıştır diye söktüm taktım.
Yazılımsa sorun vardır diye CMD'ye "SFC /scannow" komutuyla taratım.
Sizce nedendir?

• İşlemci: i5 13600KF.
  • Anakart: Gigabyte B660M Gaming.
  • Ekran kartı: RTX 3080 Suprim X 10GB.
  • RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 2x16 GB DDR4 3600.
  • Sogutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l.
  • PSU: High Power 850W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam vide tonravida falan yok plastik bir parcayı deligine geçiriyorum bu kadar hata dedigim gibi önüm açılsın diye ekran kartını falan söktüm taktım az önce M.2'yi söktüm taktım tam oturmamıştır diye şu anlık bir sorun yok bir de hocam BIOS format atınca giden bir şey değil diye biliyorum doğru mu?

Windows 10 otomatik indirmiyor mu hocam Gigabyte'in uygulamalırndan bahsediyorsanız indirdim.
Eğer anakart buysa linkteki gerekli sürücüleri kurun mutlaka.

Takarken anakarta zarar verdin fark etmeden muhtemelen kontrol et bir çizik var mı yanlış vida kullanımı vs.

Hocam vide tonravida falan yok plastik bir parcayı deligine geçiriyorum bu kadar hata dedigim gibi önüm açılsın diye ekran kartını falan söktüm taktım az önce M.2'yi söktüm taktım tam oturmamıştır diye şu anlık bir sorun yok bir de hocam BIOS format atınca giden bir şey değil diye biliyorum doğru mu?

Formattan sonra, anakartın tüm chipset ve sürücülerini kurdunuz mu?

Windows 10 otomatik indirmiyor mu hocam Gigabyte'in uygulamalırndan bahsediyorsanız indirdim.

Eğer anakart buysa linkteki gerekli sürücüleri kurun mutlaka.

Çözüm
Hocam Gigabyte'ın BIOS diye bir uygulaması var oradan mı BIOS Update yapmalıyım yoksa siteden idirip mi yapayım. Sistede son BIOS 2023/03/16 benimki şu an 22/15/23 ama daha 1 hafta olmadı yapalı.

Hocam Gigabyte'ın BIOS diye bir uygulaması var oradan mı BIOS Update yapmalıyım yoksa siteden idirip mi yapayım. Sistede son BIOS 2023/03/16 benimki şu an 22/15/23 ama daha 1 hafta olmadı yapalı.
Anakartınız linkteki ise, chipset olan indirme kısmındaki uygulamaları indirip kurun hocam.

Anakartınız linkteki ise, chipset olan indirme kısmındaki uygulamaları indirip kurun hocam.

Tamam hocam 5 dk ya dönerim.

Hocam şu son sürüm olan BIOS'su kurarsam heerhangi bir sorun olur mu bu F22 benimki F21.
Bir de hocam dediklerinizi tek tek kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı