i5 2300 sisteme yükseltme yapmaya değer mi?

uyb2101

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
SİGORTACI
Merhabalar,
Sistemime 4 GB RAM ve SSD eklemeyi düşünüyorum. Sistemim aşağıdaki gibidir. Sizce değer mi? ETS 2 oynarken ara ara FPS düşüklüğü, programların açılmasındaki yavaşlık şikayetlerim. Oyun açıkken RAM'de neredeyse boşluk kalmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
  • İşlemci: i5 2300
  • Anakart: Gigabyte H61M-S2-B3
  • RAM: 4 GB (2 slot mevcut sadece biri dolu)
  • Ekran kartı: AMD Radeon HD 6570 1 GB

Merhabalar,
Sistemime 4 GB RAM ve SSD eklemeyi düşünüyorum. Sistemim aşağıdaki gibidir. Sizce değer mi? ETS 2 oynarken ara ara FPS düşüklüğü, programların açılmasındaki yavaşlık şikayetlerim. Oyun açıkken RAM'de neredeyse boşluk kalmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Işlemci: i5 2300.
  • Anakart: Gigabyte H61M-S2-b3.
  • Ekran kartı: AMD Radeon HD 6570 1 GB.

Bence değebilir oynuyacağınız oyunlara göe bakın.

I7 2600K
8GB RAM
RX 570/580

Bence hala gideri olan bir sistem.

Ama bütçen varsa elbette yeni nesil sistem daha iyi. Bütçe yoksa elindeki para kadarıyla olabilecek en güçlü yükseltmeyi yapman gerek.

i7 2600/3770 takilabilir. Onun üzerine 8x2 GB RAM takviyesi ve güzel bir ekran kartı takılırsa harika bir sistem ortaya çıkar. 240 GB SSD de eklenirse tadından yenmez.

RAM ve ekran kartı yetersiz gözüküyor. SSD de eklersen 100 beygir bir güç elde edersin : )

İşlemci güzel idare eder. Eğer işlemciyi de yükseltmek istiyorsan o zaman tamamen yeni nesil bir PC toplamanı önerebiirim.

I7 2600K
8GB RAM
RX 570/580

Bence hala gideri olan bir sistem.

Ama bütçen varsa elbette yeni nesil sistem daha iyi. Bütçe yoksa elindeki para kadarıyla olabilecek en güçlü yükseltmeyi yapman gerek.

Çok teşekkür ederim.
Bütçem bayağı düşük. İşlemci değişimi zor gibi elimdeki ekran kartını satıp yenisini alabilirim.
Codegen Q3335-A11 350 W kasam var, önerdiğiniz ekran kartı için PSU 'm yeter mi ?

Merhabalar,
  • İşlemci: i5 2300
  • Anakart: Gigabyte H61M-S2-B3
  • Ekran kartı: AMD Radeon HD 6570 1 GB
Çok para bağlamadan upgrade mantıklı olabilir hocam. +4 GB RAM ve SSD, ,termal macun ile gayet toplar kendini.

RAM ve ekran kartı yetersiz gözüküyor. SSD de eklersen 100 beygir bir güç elde edersin : )

İşlemci güzel idare eder. Eğer işlemciyi de yükseltmek istiyorsan o zaman tamamen yeni nesil bir PC toplamanı önerebiirim.

Yeni sisteme de çok baktım monitörde işin içine girince 6.500 - 7.000 TL bandını buluyor.
Şu an ancak 600 TL harcayabilirim.
SSD ve ram 550 civarı tutuyor, ekran kartımı satıp üstüne ekleyerek yeni kart düşünebilirim.
Codegen Q3335-A11 350 W kasam var PSU 'm sorun çıkartır mı ?
Çok para bağlamadan upgrade mantıklı olabilir hocam. +4 GB RAM ve SSD, ,termal macun ile gayet toplar kendini.

Advanced systemcare tarzı bir program vardı HDD kullanımı %100 olarak görünüyordu, SSD şart. 8 yıllık HDD haklı olarak eskidi :)
Ram kullanımım da fazla fazla gözüküyordu ram de şart. ( 32 bit işletim sistemine rağmen yüksek 64 bit yükleyince ölüyor)
İşlemcimin kullanım oranı ETS2 oynarken bile çok artmıyor.

Geri
Yukarı