i5 2310 sisteme Windows sürümü önerisi

Ercan Root

Hectopat
Daha fazla  
1655194730884.png

Üstatlar şöyle bir PC var. RAM az, arttıracağım. Hangisini önerirsiniz? Oyun pek oynamıyorum, benim için önemli olan iş verimlilik.
Resmi daha iyi görmek için tıklayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1419178

Üstatlar şöyle bir PC var. RAM az, arttıracağım. Hangisini önerirsiniz? Oyun pek oynamıyorum, benim için önemli olan iş verimlilik.
Resmi daha iyi görmek için tıklayın.

SSD tavsiye ederim eğer almayacaksanız Windows 8.1 kullanabilirsiniz RAM arttırmanıza gerek yok daha hızlı çalışsın diye yeterli zaten.

Hocam napıyorsunuz normal Windows 8.1 Pro yetecektir zaten aksiyona girmenin gereği yok.

Normal 8.1 ve Pro sürümleri içerisinde birçok gereksiz hizmet ve uygulama ile birlikte gelir.

Embedded industry Pro sürümü ise normal Windows sürümü gibi Microsoft'un sitesinden Türkçe olarak temin edilebilir.

Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation

Embedded industry Pro sürümünün faydaları ise gereksiz bloatware eklenmeden gelmesidir.

Aşağıdaki işlemleri yapmak eski bilgisayarlara biraz hız katabilir.

Hangi Windows 10 Hizmetlerini Güvenle Kapatabilirsiniz? Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları

Bu ayarlar Windows 11-10-8.1-8-7-Vista ile calışıyor.

Genel uyarı ve not: Bilgisayarınızın bakımını & temizliğini yapmayı unutmayın, biriken kir ve eskimiş termal macun kötü bir performans almanıza neden olur.

Normal 8.1 ve Pro sürümleri içerisinde birçok gereksiz hizmet ve uygulama ile birlikte gelir.

Embedded industry Pro sürümü ise normal Windows sürümü gibi Microsoft'un sitesinden Türkçe olarak temin edilebilir.

Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation

Embedded industry Pro sürümünün faydaları ise gereksiz bloatware eklenmeden gelmesidir.

Aşağıdaki işlemleri yapmak eski bilgisayarlara biraz hız katabilir.

Hangi Windows 10 Hizmetlerini Güvenle Kapatabilirsiniz? Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları

Bu ayarlar Windows 11-10-8.1-8-7-Vista ile calışıyor.

Genel uyarı ve not: Bilgisayarınızın bakımını & temizliğini yapmayı unutmayın, biriken kir ve eskimiş termal macun kötü bir performans almanıza neden olur?

Biliyorum ama sistemi düşük değil gerek yok.

Windows 10 1607- Windows 7 Home Premium / alternatif olarak Windows 8.1 embedded industry Pro.

Eğer hala bir HDD kullanıyorsanız Windows 10 1607 sizin için en ideal olanıdır, kendisi HDD ile mükemmel çalışır.

Eki Görüntüle 1419189
Evet maalesef HDD kullanıyorum Windows 10 Single langueage nasıl üstat?
Sizce RAM mi yoksa SSD mi bende HDD var?
Windows 11.

i5 3230m işlemciye ve 12 GB RAM'e SSD takviyesi de yaptım. Şiir gibi çalışıyor.
Sizce RAM mi yoksa SSD mi bende HDD var?

Yeni konular

Geri
Yukarı