Çözüldü i5-2400 AMD HD5830 Oyuna girince yeniden başlama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Slecded

Kilopat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte GA-PA65-UD3-B3
Şu anki ekran kartım: Sapphire AMD HD5830 Xtream
RAM: 4 GB
İşlemci: Core i5-2400 3.1 GHz
Power: 500W

Ekran kartım AMD Radeon HD 8350 kullanıyordum. Şu anki taktığım 5830 ekran kartı ile oyuna girince ya bilgisayarım yeniden başlatılıyor ya da mavi ekran alıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
işlemci Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz
Takılı RAM 16,0 GB
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
Power:150 w
casper excalibur G850
ben de valoranta girerken pc tekrar başlatılıyor ne yapmam lazım
Dostum normalde cevap vermemem gerekir. Yeni konu açmalısın. Ama sorunun büyük ihtimalle Power kaynaklı o sistem 150W İle çalışmaz. Kaç Watt alman gerektiğini ise belirli siteler var sistemin özelliklerini giriyorsunuz ve size yeterli olacak miktarı veriyor.
Bu arada sorunumu çözdüm Güç kaynağı sorunlu olduğunu fark ettim. Yük bindirme programları ile deneme yanılma sayesinde buldum. Arkadaşımın Güç kaynağını kullanıp Oyuna girdiğimde sorun olmadığını gördüğüm zaman çözmüş oldum. Şu anda Yeni güç kaynağı aldım.
Bunun birçok ihtimali var. Ama ben sana en kötüsünü söyleyeyim. O kart çok eski bir kart. Oyunlara girince mavi ekran yada restart atıyorsa muhtemelen ömrünü tamamlamıştır. İmkan varsa ilk iş olarak başka bilgisayarda dene. Yoksa sana söylenecek onlarca ihtimali denemek zorunda kalacaksın. Umarım kartın ömrünü tamamlamamıştır.

Bunun birçok ihtimali var. Ama ben sana en kötüsünü söyleyeyim. O kart çok eski bir kart. Oyunlara girince mavi ekran yada restart atıyorsa muhtemelen ömrünü tamamlamıştır. İmkan varsa ilk iş olarak başka bilgisayarda dene. Yoksa sana söylenecek onlarca ihtimali denemek zorunda kalacaksın. Umarım kartın ömrünü tamamlamamıştır.
Sanırım ömrünü tamamlamış, Vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.
Acaba sicakliklar ne durumda?
Başka bilgisayarda aynı hatayı verdiği için artık kartı kullanmıyorum. Onun yerine eski kartım yani HD 8350 kartını kullanmaktayım.

İşlemci Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz.
Takılı RAM 16,0 GB.
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Power: 150W.
Casper Excalibur G850.

Ben de Valorant'a girerken PC tekrar başlatılıyor ne yapmam lazım?

işlemci Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz
Takılı RAM 16,0 GB
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
Power:150 w
casper excalibur G850
ben de valoranta girerken pc tekrar başlatılıyor ne yapmam lazım
Dostum normalde cevap vermemem gerekir. Yeni konu açmalısın. Ama sorunun büyük ihtimalle Power kaynaklı o sistem 150W İle çalışmaz. Kaç Watt alman gerektiğini ise belirli siteler var sistemin özelliklerini giriyorsunuz ve size yeterli olacak miktarı veriyor.
Bu arada sorunumu çözdüm Güç kaynağı sorunlu olduğunu fark ettim. Yük bindirme programları ile deneme yanılma sayesinde buldum. Arkadaşımın Güç kaynağını kullanıp Oyuna girdiğimde sorun olmadığını gördüğüm zaman çözmüş oldum. Şu anda Yeni güç kaynağı aldım.

Çözüm
Dostum normalde cevap vermemem gerekir. Yeni konu açmalısın. Ama sorunun büyük ihtimalle Power kaynaklı o sistem 150W ile çalışmaz. Kaç Watt alman gerektiğini ise belirli siteler var sistemin özelliklerini giriyorsunuz ve size yeterli olacak miktarı veriyor.
Bu arada sorunumu çözdüm güç kaynağı sorunlu olduğunu fark ettim. Yük bindirme programları ile deneme yanılma sayesinde buldum. Arkadaşımın güç kaynağını kullanıp oyuna girdiğimde sorun olmadığını gördüğüm zaman çözmüş oldum. Şu anda yeni güç kaynağı aldım.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı