i5 2400 sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan zankee
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 921

zankee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 2. el olarak bir sistem buldum. i5 2400 - 4 GB RAM - Gigabyte anakart(16 GB RAM desteği var.) Fiyatı 1000 TL (komple kasa diğerlerini saymadım.) Genellikle Valorant CS:GO oynuyorum ve eğer alırsam RAM'i en az 8 yapacağım. Sizce alınır mı? Fiyat biraz uygun gibi geldi bana. Şimdiden teşekkürler.

Bence biraz daha para koyup(300-500 TL arası) güncellenebilir bir sistem toplamak mantıklı olur.

Al sana 1480 TL'ye APU bir bilgisayar. İleride istersen Ryzen 5 takıp ekran kartı tak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzenleme: HDD unutmuşum onu da ikinci elden 100 TL'ye 500GB bulursun.

Son düzenleme:
Merhaba. 2. el olarak bir sistem buldum. i5 2400 - 4 GB RAM - Gigabyte anakart(16 GB RAM desteği var.) Fiyatı 1000 TL (komple kasa diğerlerini saymadım.) Genellikle Valorant CS:GO oynuyorum ve eğer alırsam RAM'i en az 8 yapacağım. Sizce alınır mı? Fiyat biraz uygun gibi geldi bana. Şimdiden teşekkürler.

SSD varsa o fiyat a alınır bir de PSU nedir ekran kartı alacan zaman yetersiz kalmasın.

Bence biraz daha para koyup(300-500 TL arası) güncellenebilir bir sistem toplamak mantıklı olur.

Al sana 1480 TL'ye APU bir bilgisayar. İleride istersen Ryzen 5 takıp ekran kartı tak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yalnız attığın video 2020 ait. 2 yılda gelen güncellemelerle birlikte o CPU ile 30 FPS zor görür.

Ekran kartı nedir? Onboard ise bence alınmaz.

Ekran kartım GT 730 geçici olarak öyle kullanacağım. İleride 1060 takmayı düşünüyorum.

Mantıklı ama 1000 TL'nin üzerine çıkamam en fazla 1200. ayrı ayrı parçaları almayı düşünmüyorum. Sorun çıkmasını istemem.

Ekran kartı olmayan ve önü kapalı bir sistemden iyidir en kötü ihtimalle arkadaş ileride R5 1600 ve RX6400 tarzı bir güncelleme yapabilir.

Evet daha iyi bir sistem ama bütçem kısıtlı. 2 yıl sonra üniversite için büyük ihtimalle laptop alabilirim.

Arkadaşlar bu sistem beni 2 yıl götürse benim için yeterli hatta 1 yıl. Şu anki sistemim DDR2 ve memnun değilim. Bu sistem şu an fiyatına göre çok uygun. Ekran kartı takıp kullanacağım. Sizce alınmaz mı bu fiyata?

Ekran kartım GT 730 geçici olarak öyle kullanacağım. İleride 1060 takmayı düşünüyorum.

Mantıklı ama 1000 TL'nin üzerine çıkamam en fazla 1200. ayrı ayrı parçaları almayı düşünmüyorum. Sorun çıkmasını istemem.

Evet daha iyi bir sistem ama bütçem kısıtlı. 2 yıl sonra üniversite için büyük ihtimalle laptop alabilirim.

Arkadaşlar bu sistem beni 2 yıl götürse benim için yeterli hatta 1 yıl. Şu anki sistemim DDR2 ve memnun değilim. Bu sistem şu an fiyatına göre çok uygun. Ekran kartı takıp kullanacağım. Sizce alınmaz mı bu fiyata?

Ekran kartı da varsa al zaten GT730 kendi başına o kadar ediyor.

Hayır ekran kartı bana ait. Alınca takacağım ama şu an i5 2400 tek başına 400 civarı.

Yani hocam karar sizin ben yine de o kadar eski bir cihaz almanızı önermem. Fiyatı ucuz ama alırsanız ve memnun olmazsanız hemen geri satarsınız. Sakın i7 vs. takıp paranızı çarçur etmeyin ama onun yerine bir yandan para biriktirip zamanı gelince bunu satıp daha iyi ve güncel bir cihaz almaya çalışın.

Geri
Yukarı