i5-2400 sistem için ekran kartı önerisi

Bütçe
1800-2000

ahmetcaliskann

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Düşük(eski) sistem bir bilgisayara sahibim, bilgisayar özellikleri şöyle(Not: sistem epey eski):

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU-3.10GHz, Socket 1155 LGA
Anakart: Dell Inc. Model-06D7TR
Ram: 6gb, DDR3
PSU: Tam bilmiyorum ama "300W galiba, 260W olabilir"

Sormak istediğim şey şu, bu sisteme bir ekran kartı almak istiyorum, Anakartta 2 tane DDR3 ve 1 tane PCle 2.0 soketleri var. Biraz araştırdım, anakaruyumlu birkaç kart buldum. Bulduğum ekran kartları bütçem şöyle:

-Bütçe 1800-2000 TL
Kartlar:
Birkaç önemli soru:
-Sizce bu kartlardan hangisini alayım?
-Ve 2gb mı seçmem gerek yoksa 4gb mı?
-Ayrıca bu kartlar günümüz oyunları, yani VALORANT, LOL, CS:GO gibi oyunları düşük veya orta ayarlarda oynayabilir miyim?

Son düzenleme:
Hocam GT 730 almaktansa GT 1030 alın, ikisi arasındaki fiyat farkı çok değil, bütçenize göre. Ayrıca arkadaşların dediği gibi 2. el daha kaliteli bir ekran kartı alabilirsiniz.
Bunun yanında ek olarak, RAM 6 GB değil de çift kanal 4x2 8GB öneririm. Tabi bir PSU'ya da ihtiyacınız olacaktır.

rx 550 bakabilrsin 1800-2000 arası oynuyor ikinci elleri
Bu kartlar güzel fakat benim anakart eski, GDDR5 desteklemiyor.
Hiçbiri alınmaz, 2.elden GTX 950, 1050, 760 falan kovala dostum. Bahsettiğim kartların hepsini işlemcin besler, tek sorun PSU olur muhtemelen. Onu da ucuz yollu bir PSU alıp halledersin.
PSU halledilir fakat benim anakartta dediğiniz kartların soketinden yok. Sadece DDR3 ve PCle 2.0 var. Bunu halletmek için anakart ve işlemci değişmek gerekmez mi?

Bu kartlar güzel fakat benim anakart eski, GDDR5 desteklemiyor.

PSU halledilir fakat benim anakartta dediğiniz kartların soketinden yok. Sadece DDR3 ve pcle 2.0 var. Bunu halletmek için anakart ve işlemci değişmek gerekmez mi?

Çok eski anakartlara RTX 3060 takıldığını görmüştüm herhalde bir sıkıntı çıkmaz.

Geri
Yukarı