i5-2400 sisteme ekran kartı önerisi

Sen resmen ekran kartını GTX 1050 Ti yap 320W PSU yeter diyorsun. Emin misin?
Boş yere heyecanlandırmayın, doğru mu gerçekten acaba?

Yok artık internete baktığımda yetmez, evde yangın çıkar diyorlardı ama bunu duyduğuma sevindim:)
Bana 1050 Ti fazlasıyla yeter. Hatta fazla bana. Bir de ben sadece Bluestacks oynuyorum, oradan da PUBG, States Of Survival falan asla oynamam. Orta seviye oyunlar oynarım. Ondan dolayı yetecektir:)
Ersin işlemciyi değiştirmeyeceğim.

Son düzenleme:
Yok artık internete baktığımda yetmez, evde yangın çıkar diyorlardı ama bunu duyduğuma sevindim:)
bana 1050 Ti fazlasıyla yeter. Hatta fazla bana. Bir de ben sadece BlueStacks oynuyorum, oradan da PUBG, states of Survival falan asla oynamam. Orta seviye oyunlar oynarım. Ondan dolayı yetecektir:)

Emulatör oyunları işlemciye yükleniyor haberin olsun dostum.

Biliyorum, işlemci zaten fazlasıyla yetiyor. Sıkıntı yok yani işlemcide. Tek sıkıntı ekran kartı, benim ekran kartının rahat akıcı oynatabildiği tek çözünürlük var. O da 900X600. Ben de 1280X720 çözünürlüğünde oynuyorum. Oyunumun çok akıcı olmasını istediğim için ekran kartı alacağım.
Pardon 480x600 olması lazımdı oranın.

Son düzenleme:
Bende de i5 2500 işlemci GTX 950 ile GTA 5'de darboğaz yapıyor. GTX 750 Ti öneririm.

i5-2500; GTA V de olsa GTX 950'ye darboğaz yapmaz, yapamaz da. Sizin konunuzu iyi hatırlıyorum, oyunu sanırsam 900p'de oynuyordunuz ama FPS değerleriniz yüksek olmasına rağmen GPU kullanımının neden %99-100 seviyesinde olmadığını kafaya takmıştınız. 1080p orta-yüksek ayarlarda sıkıntı çıkarmaz o işlemci, düşük performans elde edilmek istenmiyorsa mümkün olduğunca 750 Ti gibi kartlardan da uzak durulmalı.

i5-2500; GTA V de olsa GTX 950'ye darboğaz yapmaz, yapamaz da. Sizin konunuzu iyi hatırlıyorum, oyunu sanırsam 900p'de oynuyordunuz ama FPS değerleriniz yüksek olmasına rağmen GPU kullanımının neden %99-100 seviyesinde olmadığını kafaya takmıştınız. 1080p orta-yüksek ayarlarda sıkıntı çıkarmaz o işlemci, düşük performans elde edilmek istenmiyorsa mümkün olduğunca 750 Ti gibi kartlardan da uzak durulmalı.
Ben de 750 ti almayı düşünüyordum ama geri vites yaptırdın. Çok mu kötü? Neresi kötü? RX 550'yi geçiyor. Ek güç kablosu istemiyor. Bluestacks için nasıldır peki?
I5 2400 + Gtx 750 Ti + 8 GB RAM GTA 5'te çok yüksek ayarlarda minimum 36 fps veriyor. 4 sene önce yapılan testte.
Kartı alırsam aynı benim sistemle.

Son düzenleme:
i5-2500; GTA V'de olsa GTX 950'ye darboğaz yapmaz, yapamaz da. Sizin konunuzu iyi hatırlıyorum, oyunu sanırsam 900P'de oynuyordunuz ama FPS değerleriniz yüksek olmasına rağmen GPU kullanımının neden %99-100 seviyesinde olmadığını kafaya takmıştınız. 1080P orta-yüksek ayarlarda sıkıntı çıkarmaz o işlemci, düşük performans elde edilmek istenmiyorsa mümkün olduğunca 750 Ti gibi kartlardan da uzak durulmalı.

Dostum o konuda açtığımda GTA 5'te ciddi darboğazlar yaşanıyordu. Sonra sanal çöznürülük denedi bu kez ekran kartı tam kullanıldı hem de işlemci. Yani işlemci ucu ucuna besliyor GTA 5'te.

PSU bilgilerinin fotosunu çektim. Bakacak varsa atayım mı?
12V kanalını bir hesaplasanız kaç Watt veriyor.
320W PSU 320W vermez demişlerdi. Maximum verebileceği güçtü o.
PSU 12v x 16A = 192W çıktı. 750 Ti'ye yetebilir mi? Üzüldüm.
Ersin sen bu konuya bakıyorsun, cevaplasana.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı