i5 2400 sistemi 2000 TL ile güncellemek

MSI VGA GeForce GT1030 2GH LP OC 2GB GDDR5 64b DX12 PCIE 3.0 x16 (1xHDMI 1xDP): Amazon.com.tr Bu var mesela, GT 1030 850 TL Amazon'da. Şu an bulabildiğim en uygun sıfır GT 1030 galiba bu.
Hocam benim anakartım PCIE 2.0 * 16 ama bu ekran kartı 3.0 * 16. Uyumsuzluk sorunu çıkarmı.
Ayrıca anakartım biraz sıkıntılı bir kartmış. Yeni kartları takınca görüntü gelmezmiş.
Bu arada hepinize ilgi ve alakanız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Hocam benim anakartım PCI-e 2.0 * 16 ama bu ekran kartı 3.0 * 16. Uyumsuzluk sorunu çıkar mı?
Ayrıca anakartım biraz sıkıntılı bir kartmış. Yeni kartları takınca görüntü gelmezmiş.

Anakartının modeli nedir? Yazarsan internetten araştırabilirim. CPU-Z programı gibi bir şeyle öğrenip anakart kısmının ekran görüntüsünü bana atabilirsin.

Biraz internetten baktım çoğunlukla çalışır diyorlar belki BIOS sürümünün çok eski olması sorun olabilirmiş diyorlar ama bence bir sorun olmaz. Olmadı BIOS'unu güncellersin.
Hocam bu kartın BIOS güncellemeside çok sıkıntılıymış. Çoğu bilgisayarcı kartı yakıyormuş.
Benimde üstün bir bilgim olmadığı için hiç bulaşmıyorum bu BIOS güncellemesine.

Hocam bu kartın BIOS güncellemeside çok sıkıntılıymış. Çoğu bilgisayarcı kartı yakıyormuş.
Benim de üstün bir bilgim olmadığı için hiç bulaşmıyorum bu BIOS güncellemesine.

Vallahi ne desem bilemedim şimdi bence bir sorun olmaz ama istersen daha eski kartlara bakabilirsin. Ya da anakartını değişebilirsin. 200 TL civarına 2.el MSI DDR3 anakart alabilirsin veya sıfır alabilirsin, elinde kalan parçaları da satarak zararını kapatabilirsin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı