i5 2400 ve GTX 1050 Sistem Açılmıyor

M3alem

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, bugün sistemime ek olarak GTX1050 aldım ve bilgisayarım açılmadı sistem özelliklerimi yazıyorum lütfen yardımcı olun.
  • Anakart: HP Pro 3400 Series MT Foxconn 2ABF
  • İşlemci: Intel Core i5-2400
  • Ekran kartı eskiden GT730'du GTX1050 2 GB aldım ve bilgisayarım açılmadı
  • RAM: 8GB 4-4 2 tane
  • PSU: Aero Cool VX450 450w
Bu sistem neden açılmadı gözünüzü seveyim anakart uyumlu değilse de bir anakart önerir misiniz? Hem işlemciye hem ekran kartına uyan.

Bilgisayar açılırken HP yazısı çıkıyor fanlar duruyor (GTX1050 nin fanları durması normal biliyorum) sonra ise 3 kez diit! sesi çıkıyor yani sistem takılıyor donuyor. Bildiğiniz neden oluyor bu lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın eski H81M-P33 anakartini öneririm buyur link ince hesapta gayet uygun MSI H81M-P33 Intel H81 Express Soket 1150 DDR3 Micro-ATX - incehesap.com
İyi günler, bugün sistemime ek olarak GTX1050 aldım ve bilgisayarım açılmadı sistem özelliklerimi yazıyorum lütfen yardımcı olun.
  • Anakart: HP Pro 3400 Series MT Foxconn 2ABF
  • İşlemci: Intel Core i5-2400
  • Ekran kartı eskiden GT730'du GTX1050 2 GB aldım ve bilgisayarım açılmadı
  • RAM: 8GB 4-4 2 tane
  • PSU: Aero Cool VX450 450w
Bu sistem neden açılmadı gözünüzü seveyim anakart uyumlu değilse de bir anakart önerir misiniz? Hem işlemciye hem ekran kartına uyan.

Bilgisayar açılırken HP yazısı çıkıyor fanlar duruyor (GTX1050 nin fanları durması normal biliyorum) sonra ise 3 kez diit! sesi çıkıyor yani sistem takılıyor donuyor. Bildiğiniz neden oluyor bu lütfen yardım edin.

Ekran kartı arızalı olabilir. Başka kasaya takıp deneyin.
Denedim ekran kartı çalışıyor şu anlık bir sorun göremedim ekran kartında.
Anakart HP üretim anakartı gtx 1050 çalışmaması normal heralde eski gt 730 kartında HP üretimdi.
Aynen HP üretimiydi uyumsuz sanırım anakart ile ekran kartı.
Ufak bir araştırma yaptım da, sanırım anakartın en son 900 serisi GTX’leri destekliyor.
Teşekkür ederim arkadaşın önerdiği bu anakart hakkında yardımcı olur musun ? MSI H81M-P33 Intel H81 Express Soket 1150 DDR3 Micro-ATX - incehesap.com
Neden normal olsun?
GTX1050 Serisinde ekran kartı sıcaklığı 60 dereceye ulaşınca fanlar çalışıyor bildiğim kadarıyla o yüzden başlangıçta biraz çalışıp durması normal diye biliyorum.
Anakartın eski H81M-P33 anakartini öneririm buyur link ince hesapta gayet uygun MSI H81M-P33 Intel H81 Express Soket 1150 DDR3 Micro-ATX - incehesap.com
Anakarta baktım ve güzel, ucuz geldi bunu alabilirim sanırım.
Ve şuan bu sistemi slim kasaya kurdum zorda olsa sığdı :) bana bir de büyük bir kasa önerebilir misiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı