İ5 2400 ve HD 6350 Sistem Güncelleme

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
  • ANAKART: IPXSB-H61
  • EKRAN KARTI: ATI HD 6350
  • İŞLEMCİ: İ5 2400
  • RAM: 4GB
  • PSU: 250W

Arkadaşlar sistem bu şekilde. Elimde maksimum 200 lira bütçe var.

Bu sisteme ekran kartı olarak ne yapabilirim bu maddiyat ve bu parçalarla maksimum?

Düşüncem R7 240, GT 710 veya HD 6750 ama PSU ve anakart destekler mi yönünde çok kuvvetli şüphelerim var. Bir fikir verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 6350'den HD 6750'e geçmek sana bir şey kazandırmaz. Boşuna paranı harcama. :)

HD 6350'den HD 6750'e geçmek sana bir şey kazandırmaz. Boşuna paranı harcama. :)
Peki yapabileceğim ne var hocam? Gerçekten 5-6 yıldır bu pc kullanıyorum pc Casper marka fakat para durumum kısıtlı en azından CS:GO 60 FPS değerinde oynatabilecek 200 TL civarında bir ekran kartı arıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar biliyorum sistemde değersiz, ortadaki meblağda çok küçük ama benim için gerçekten önemli bir durum bu şekilde oyun oynamaktan yoruldum belki R7 240 falan alırsam ya da tavsiye ettiğiniz başka bir şey daha iyi bir performans alacağım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

• ANAKART: IPXSB-H61
  • EKRAN KARTI: ATI HD 6350
  • İŞLEMCİ: İ5 2400
  • RAM: 4GB
  • PSU: 250W
Arkadaşlar sistem bu şekilde. Elimde maksimum 200 lira bütçe var.

Bu sisteme ekran kartı olarak ne yapabilirim bu maddiyat ve bu parçalarla maksimum?

Düşüncem R7 240, GT 710 veya HD 6750 ama PSU ve anakart destekler mi yönünde çok kuvvetli şüphelerim var. Bir fikir verirseniz çok sevinirim.
Öncelikle psu değiştirmen gereli.

Bütçe arttırman gerekir. Bu bütçeyle ancak RAM takviyesi yapılır. Ekran kartı değişimi için bu işlemciye en ideal seçim RX470 olacaktır.
Anakartım en fazla 4 GB ram destekliyor ve 4GB RAM kullanıyorum hocam, birde işlemci gerçekten RX470 kaldırabilecek bir işlemci mi?

Belki ucu ucuna yeter ama riske atma bence.
Risk olarak ne olur? Parçalar zarar mı görür yoksa sadece sistem çalışmaz mı?

Arkadaşlar R7 240 almak konusunda karar kıldım sanırım en ideal çözüm bu olur fakat güç kaynağım 250W.

Çizgi RMA Services | PC Güç Hesaplayıcısı

Bu siteden hesapladığımda 213W çıkıyor sanırım destekler en azından 1-2 ay idare eder doğru mudur? Yoksa bilgisayara zarar verir mi bu durum bilgilendirirseniz sevinirim 3-4 gün içinde alacağım ekran kartını.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı