i5 2400S sistemde Valorant grafik yükseltince takılma oluyor

ogzkagan

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba. Ben Valorant oynarken sürekli takılma yaşıyorum. Bu bütün grafikleri en Low'a çekince olmuyor ama grafikleri yükseltince 45 50 FPS arası geziyor ama çok takılıyor oyun. Aynı şekilde çözünürlüğü yükseltince de aynı. Grafikler düşükteyken sıkıntı olmuyor ama yükseltince takılma oluşuyor.
720p Low kenar yumuşatma kapalı 75 80 FPS.

1080p orta ayarlar kenar yumuşatma açık FXAA 45 50 FPS çok fazla takılma oluyor nedeni nedir nasıl çözebilirim?

Görsel bırakıyorum bu ayarlar ve üstünde takılma oluyor.

Sistem.

i5 2400S.
8 GB RAM.
HD 6350 1 GB.
500 GB 7200 RPM HDD 2 badsector.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    213,3 KB · Görüntüleme: 23
O sistem ile o FPS değerleri normal gibi.

Hocam benim FPS değerleri ile bir sorunum yok hani belki bir ise yarar diye yazdım garanti olsun diye ben grafik yükseltince veya çözünürlük yükseltince neden takılma yapıyor onu anlatmaya çalışıyorum normalde grafik yükseltince takılmaması lazım diye biliyorum.

Hocam benim FPS değerleri ile bir sorunum yok hani belki bir ise yarar diye yazdım garanti olsun diye ben grafik yükseltince veya çözünürlük yükseltince neden takılma yapıyor onu anlatmaya çalışıyorum normalde grafik yükseltince takılmaması lazım diye biliyorum.
Hocam ekran kartınız ve işlemci belli, 1080P yaparsanız tabi FPS düşer kasar takılma yapar bu gayet normal.

Hocam ekran kartınız ve işlemci belli, 1080p yaparsanız tabii FPS düşer kasar takılma yapar bu gayet normal.

Anladım teşekkürler.
Normal hocam. 1080p yapınca FPS düşmesi normal.

FPS düşmesi normal ona bir kastım yok takılma normal mi rahatsız edici bir takılma 10 saniyede bir oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı