i5 2400S ve HDD'li sistem süreklü çöküyor

ogzkagan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, benim bilgisayar beni 1 senedir kanser etti. Bilgisayara sürekli format attırıyorum, sürekli olarak çöküyor.
Windows 10 ile temiz kurulum yapıyorum.
Bilgisayarin içine de fazla zorlaycak şeylerde yüklemiyorum. Sadece Valorant indiriyorum, başka hiçbir şey yok.
Format artırdıktan 2 hafta içinde tekrar çöküyor, mavi ekran veriyor; bazen siyah. Windows'u da etkinleştirmiyorum korkumdan ama ne oluyor, ne ediyor, çöküyor bilgisayar. Ne yapmam lazım, neden böyle oluyor, Windows 10'u mu kaldırmıyor yoksa?
Sistem şu şekilde.
8 GB RAM.
i5 2400S.
HD 6350 1 GB.
500 GB 7200 rmp HDD.
Ne yapmam lazım? Bana bir yardımci olun.
Bir de bilgisayar çökmeden önce kasadan dit dit ses gelip uyarıyor.

Ramtest ve HDD testi yapın. Atabilirseniz mavi ekran log dosyalarını atın arkadaşlar inceleyebilir.

Arkadaşlar, benim bilgisayar beni 1 senedir kanser etti. Bilgisayara sürekli format attırıyorum, sürekli olarak çöküyor.
Windows 10 ile temiz kurulum yapıyorum.
Bilgisayarin içine de fazla zorlaycak şeylerde yüklemiyorum. Sadece Valorant indiriyorum, başka hiçbir şey yok.
Format artırdıktan 2 hafta içinde tekrar çöküyor, mavi ekran veriyor; bazen siyah. Windows'u da etkinleştirmiyorum korkumdan ama ne oluyor, ne ediyor, çöküyor bilgisayar. Ne yapmam lazım, neden böyle oluyor, Windows 10'u mu kaldırmıyor yoksa?
Sistem şu şekilde.
8 GB RAM.
i5 2400S.
HD 6350 1 GB.
500 GB 7200 rmp HDD.
Ne yapmam lazım? Bana bir yardımci olun.
Bir de bilgisayar çökmeden önce kasadan dit dit ses gelip uyarıyor.
dump dosyasını paylaşırsanız bakalım hocam. (C:\ Windows\Minidump) içerisinde bulunur.

Mavi ekranda alt kısımda hata kodu olur onu görebildiniz mi?

Hayır bilgisayarınız düzgün başlatılamadi diyor altta kapat ve gelişmiş seçenekler var taki gelişmis seçeneklerinden her şeyi denedim son çare sıfırla dedim şimdi de bilgisayarim neden yenideb başladı diye bir yer çıkiyor ileri te tıklıyorum ardından PC yeniden başlıyor.

Hayır bilgisayarınız düzgün başlatılamadi diyor altta kapat ve gelişmiş seçenekler var taki gelişmis seçeneklerinden her şeyi denedim son çare sıfırla dedim şimdi de bilgisayarim neden yenideb başladı diye bir yer çıkiyor ileri te tıklıyorum ardından PC yeniden başlıyor.
Sistem çökmüş gibi dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı