i5 2410M GT540M her oyunda kasıyor

Samed Babadağ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar. Elimde 2013'ten kalan Casper dizüstü bilgisayarım var ve bunu arada sırada kullanıyorum. Ufak tefek oyunlar oynuyorum, dizi izliyorum.

Sorunuma gelecek olursak her türlü oyunda kasıyor. Örnek vermek gerekirse genellikle CS 1.6 oynuyorum 10 kişilik bir haritada FPS yerlerde. Ayrıca oyunu olabildiğince düşük ayarlarda oynuyor, NVIDIA panelinden bilgisayarı kaliteden performansa alacak şekilde ayarlamalar yapıyorum. Isı, virüs, donanımsal arızalar gibi sorunları yok. Sadece bataryası ölü onu takmadan şarjda kullanıyorum. Ekran kartı driveri yüklü ve Windows 10'un 2hlı sürümünün light versiyonu kurulu.

Problemin kaynağının nedeni nedir bilgisayar CS 1.6 oynatabilecek kadar yeterince güçlü değil mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

sistem özellikleri:
i5 2410M 2.3 GHz.
8 GB 1333MHz RAM.
GT540M.
Intel HD3000.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi forumlar. Elimde 2013'ten kalan Casper dizüstü bilgisayarım var ve bunu arada sırada kullanıyorum. Ufak tefek oyunlar oynuyorum, dizi izliyorum.

Sorunuma gelecek olursak her türlü oyunda kasıyor. Örnek vermek gerekirse genellikle CS 1.6 oynuyorum 10 kişilik bir haritada FPS yerlerde. Ayrıca oyunu olabildiğince düşük ayarlarda oynuyor, NVIDIA panelinden bilgisayarı kaliteden performansa alacak şekilde ayarlamalar yapıyorum. Isı, virüs, donanımsal arızalar gibi sorunları yok. Sadece bataryası ölü onu takmadan şarjda kullanıyorum. Ekran kartı driveri yüklü ve Windows 10'un 2hlı sürümünün light versiyonu kurulu.

Problemin kaynağının nedeni nedir bilgisayar CS 1.6 oynatabilecek kadar yeterince güçlü değil mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

sistem özellikleri:
i5 2410M 2.3 GHz.
8 GB 1333MHz RAM.
GT540M.
Intel HD3000.

Hocam pil kullanımını da performansa aldınız mı? Bu sorun gözden kaçan ama oyunlarda FPS düşüklüğüne yol açan bir ayar. Eğer bunu zaten yaptıysanız bir de görev yöneticisinden PC nizin durumuna bakın veya MSI Afterburner ile oyun içindeyken PC nizin durumuna bakın.(benim bildiklerim bu kadar)

sistem özellikleri:
i5 2410M 2.3 GHz.
8 GB 1333MHz RAM.
GT540M.
Intel HD3000.

Eski bilgisayarımda 630M vardı o da her oyunda kasıyordu. Eskidi artık bu sistemler çok doğal.

Yeni konular

Geri
Yukarı