i5 2410M laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

Ybaha

Hectopat
Merhaba,
Laptopum yaklaşık 10 yıllık olan Toshiba Satellite L755.
GT520M ve i5 2410M işlemcisine sahip.

İnternette aynı konfigürasyonun oyun testlerine baktığımda çok stabil bir performans görürken benim sistemimde takılmalar donmalar ve FPS düşüşleri yaşıyorum. Oyunlarda en yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da +60FPS alabiliyorken sürekli drop girmesi sorununa da sahibim. Acaba işlemcim ile alakalı bir sorun olabilir mi diye merak ettim, bu konuda fikir verebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Laptopum yaklaşık 10 yıllık olan Toshiba Satellite L755.
GT520M ve i5 2410M işlemcisine sahip.

İnternette aynı konfigürasyonun oyun testlerine baktığımda çok stabil bir performans görürken benim sistemimde takılmalar donmalar ve FPS düşüşleri yaşıyorum. Oyunlarda en yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da +60FPS alabiliyorken sürekli drop girmesi sorununa da sahibim. Acaba işlemcim ile alakalı bir sorun olabilir mi diye merak ettim, bu konuda fikir verebilecek var mı?
En son ne zaman fan temizliği ve termal macun yenilettiniz?

Sıcaklık değeriniz normalse güç modunu Yüksek performansa ve NVIDIA kontrol panelinden ayarları performansa alabilirsin.
Hepsini yaptım ona rağmen aynı sorun var. Sıcaklıklar yaklaşık 75-80 derece arası tek fan ile bence iyi bir performans
İşlemci 2. nesil ve ekran kartı çok yaşlı. Bilmem sene önce yapılan testlerle şimdiki performans aynı olmaz.
Şu video ile karşılaştırdım en basitinden. Tabiki parça yorgunluğu olacaktır ben de bu konuda fikir almak istiyordum zaten.
En son ne zaman fan temizliği ve termal macun yenilettiniz?
Ocak ayının başlarında temizlik yaptım termal macunum da bu

Yeni konular

Geri
Yukarı