i5-2500K Ekran kartı önerisi

FRHTBNK

Kilopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba;

Bilgisayar sistemi toplama aşamasında elde olunan imkanlar neticesinde bir sistem topladım. Parçaların neredeyse tamamı ikinci el olarak alındı lâkin ekran kartını sıfır almak istiyorum. Şu an ki eksik sadece ekran kartı kaldı. Onu da bu sisteme uygun olarak bakmaya çalıştım ve F/P olarak olabildiğince makul bir ekran kartı olması ve şu an elimde bulunan ekran kartından da bir derece daha iyi olması adına bulabildiğim 2 kartı sizlere de gösterip fikirlerinizi almak istiyorum.

Şu an ki yeni toparladığım sistemim şu şekilde;

Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz
Gigabyte B75M-D3V
G.Skill DDR3 8 GB (4+4) 1333MHz
500GB + 1TB WD
AMD Radeon HD6350 1GB 64 Bit (şu an elimde olan ve değiştireceğim donanım bu kaldı)

* Monitörüm sadece VGA destekli. DVI ve HDMI desteği bulunmamaktadır. Çeviricilerle ne derece verim alınabilir ya da işe yarar mı fikrim yok.
* Bilgisayarımın kasasının görseli de şu şekilde;

Yaptığım araştırma neticesinde bu iki ekran kartına ulaştım. Malum bütçe ve imkanlar neticesinde bu iki kart arasında kaldım. Daha önce kullanmış olan var mı ya da kartlar hakkında bilgisi olan arkadaşların önerisini almak istiyorum.

Hangisini önerirsiniz?

- MSI GeForce GT 730 N730-2GD3v2 2 GB DDR3 128Bit DX12 Ekran Kartı = 440,78 TL

- ASUS AMD Radeon R7 240 2 GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-e 3.0 Ekran Kartı (R7240-2GD3-L) = 430,59 TL

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu gayet iyi okudum, 440TL ye kötü bir kart değil, ayrıca sizin dediğiniz kart ikinci el ve büyük ihtimal işlemciyi darboğaza sokacaktır.
İkisinin de düzgün bir oyun deneyimi sunmayacağını Umarım biliyorsunuzdur, 440 TL'yi nasıl çöpe atacağını gösteriyorsunuz tebrik ederim.

İkisinin de düzgün bir oyun deneyimi sunmayacağını Umarım biliyorsunuzdur, 440 TL'yi nasıl çöpe atacağını gösteriyorsunuz tebrik ederim.
"lâkin ekran kartını sıfır almak istiyorum." Buyrun RX serisinden sıfır bir kart önerin arkadaşa.
RX580 ama 570 ile arasında nerede ise birşey kalmadı için bunu attım.
2500K ile RX560-RX570 darboğaz yapmaz. 450 Liraya GT730 alacağına HD Graphics ile idare etsin daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ePttAVM - ASUS RADEON AREZ-PH-RX550-2G 2GB GDDR5 128bit 1071Mhz 1xDVI 1xHDM sıfır olarak bunu bulabildim. Bana kalırsa 2.el bir ekran kartı istemiyorsanız biraz daha bütçeye ekleyerek ve indirim beklenerek RX 570 alınabilir. Ne R7 240, Ne de GT 730 bu fiyatları hak eden kartlar değiller. Eğer sıfır olarak bu bütçeye en iyi kart sanırım RX 550. Ama bence bütçeyi biraz daha arttırarak RX 570 almak çok daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı