i5 2500K ve GTX 680 için PSU önerisi

Bende üst linkteki Power var 300W bile yetiyor ama sana 400 almanı tavsiye ederim. Bende GTX750 1GB AMD Phenom IIX4 3.0GHz (3.4'e OC ledim)
1 senedir kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını görmedim (tabii ki de garantisini veremem. Galiba eski+markayı çok duymadım+300W) ama bende 1 yıldır iyi gidiyor.

Sana 400W hayli hayli yeterde artar bile 680 zaten çok güç çekmez işlemcide eski.

Power Boost= çöp kovası. Power Boost almayın aldırmayın.

Son düzenleme:
Herkes neden güçlü güç kaynaklarını öneriyor anlamadım boşa masraf bence.
Arkadaşın sistem zaten eski sistem 400W alsa bile bir şey olmaz.

Bence boşa masraf yapma kral al üsttekini. Ben GTX750 ile 300W'ta oynuyorum.

Öyle olmuyor işte o işler GTX 590 ve FX 9590 bir sisteme 300W tak bakalım açılıyor mu?

Ne kadar eski ve kötü sistem, o kadar yüksek güç tüketimi.

Bir sistem eskiyse daha az güç tüketir diye bir mantığa bürünmüşsün ancak bu tamamen yanlış. GTX 680 yük altında tam 200 Watt güç çeker, senin GTX 750 ekran kartın ise taş çatlasa 70 Watt çeker. Ayrıca GTX 680, GTX 750'den çok daha güçlü bir karttır. I5-2500K ise yük altında max 100 Watt çeker ki bu da 12 volt kanalından 300 Watt güç ihtiyacı doğurur. Önerdiğin güç kaynağı 12 volt kanalından 324 Watt'a kadar güç sağlamakta, bu da besleyebileceğini gösteriyor. Ancak değerler birbirine yakın olduğundan güç kaynağını zorlayacaktır. Bunun için 400 Watt almamalıdır, aynı zamanda işlemcisine overclock yapmak isterse 400 Watt ile sıkıntı yaşayabilir.

Bir sistem eskiyse daha az güç tüketir diye bir mantığa bürünmüşsün ancak bu tamamen yanlış. GTX 680 yük altında tam 200 watt güç çeker, senin GTX 750 ekran kartın ise taş çatlasa 70 watt çeker. Ayrıca GTX 680, GTX 750'den çok daha güçlü bir karttır. i5-2500K ise yük altında Max 100 watt çeker ki bu da 12 Volt kanalından 300 watt güç ihtiyacı doğurur. Önerdiğin güç kaynağı 12 Volt kanalından 324 Watt'a kadar güç sağlamakta, bu da besleyebileceğini gösteriyor. Ancak değerler birbirine yakın olduğundan güç kaynağını zorlayacaktır. Bunun için 400 watt almamalıdır, aynı zamanda işlemcisine overclock yapmak isterse 400 watt ile sıkıntı yaşayabilir.

Üstüne üstlük USB, RAM, HDD, depolama gibi aygıtlarda güç tüketir ve ani kesintiler için minimum 100 watt pay bırakılması taraftarıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı