i5-2500k Windows 8.1 yükleyebilir miyim ?

Skystream

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bu siteyi Ali Bey ve Recep Bey'in videoları sayesinde keşfettim. Şu an Windows 7 kullanmaktayım. Üç sorum var :
1. Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Sistem özelliklerime göre Windows 8.1'e geçebilir miyim ?
2. Windows 8.1'in performans, açılış ve kapanış süreleri, oyun performansı konusunda olumlu etkilerini görebilir miyim ?
3. Trend Micro Titanium Internet Security kullanıyorum. Bilgisayarıma format atıldıktan sonra da kullanabilir miyim ? Daha açık söylemek gerekirse uyumluluk sorunu olur mu ? Ayrıca antivirüsün kalan süresi 334 gün. Bu kalan süreyi format atıldıktan sonra Windows 8.1'de tamamlayabilir miyim ?

Sistem Özellikleri :
İşlemci : i5-2500k
Ekran Kartı : Hd6950
Ram : 8 Gb

Not: Maalesef SSD mevcut değil.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Düzenleme : Yazmayı unutmuşum, orijinal Windows olmayacak.(İleride orijinal almayı düşünüyorum.) Orijinal olmasa da Windows güncelleme hizmetinden yararlanabilir miyim ?

1- Sistem özelliklerinize göre rahatlıkla Windows 8.1 e geçiş yapabilirsiniz.
2-Performans açısından biraz daha verimli Windows 7 ye göre.
3-Lisanslı kullanıcısısınız sonuçta size vermiş oldukları keyle 8.1 de kullabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

1. Rahatlıkla geçebilirsiniz.
  2. Rahatlıkla görebilirsiniz.
  3. IS'ler sıkça güncellenir. Güncellendikçe yeni işletim sistemlerine destek verir. Lisansınızı ise Windows 8.1'de devam ettirebilirsiniz.
Orijinal olmasa bile güncellemeleri alabilirsiniz. En kısa zamanda da orijinal almayı unutmayın ;)

Microsoft Store Middle East and Africa Çevrimiçi Mağaza - Hoş geldiniz

1- Sistem özelliklerin gayet iyi. Win 8.1'e geçmek için hiçbir sakınca yok. :)

2- İlk kullanışında farkı zaten anlayacaksın. :)

3- Bence antivirüs programı kullanmana hiç gerek yok. Ama yine de sen bilirsin. Şahsen ben kullanmıyorum. Windows Defender gayet yeterli geliyor.

Çok hızlı ve açıklayıcı cevaplarınız için teşekkür ederim. Mikail Bey en kısa zamanda orijinal almaya çalışacağım. :) @bahadiR^ hocam yıllardır antivirüs kullanıyorum Windows Defender yeterli olsa bile içim böyle daha rahat. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı