i5 3210 HD4000 sürücüsü gözükmüyor

hsynsptc

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sony Vaio SVE1512W1E model; i5 3210, AMD Radeon 7650M ekran kartı olan bir laptop kullanıyorum. Aygıt yöneticisine girdiğimde Intel HD4000 ekran kartı yok. Sadece AMD ekran kartı gözüküyor. Cihaz 2012 çıkışlı. İlk aldığımda var mıydı bilmiyorum ama şimdi macOS amaçlı kullanmak istedim. 1 aydır harici ekran kartını tanıtamadım. Intel HD 4000 tanısa çok güzel olacaktı. BIOS Advanced settıngs kilitli. Sadece sanal sürücü etkinleştirme seçeceğiz var. Grafik seçeceği yok. Kafayı yiyeceğim. Yeğenimde Lenovo Z510 var; I4200 işlemci. Onda 2 ekran kartı da gözüküyor. Onun da BIOS'u kilitli. Özellikle Recep Baltaş bey, yardımcı olursanız sevinirim BIOS mod için laptopumu feda etmeye hazırım 🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset sürücüsünü indirip deneyin.

Bu linkdeki sürücüyü kurdum ama gelmedi acaba sıfırdan Windows'u kurduğumda ilk olarak chipset yazılımınımı kurmam gerekiyor Windows'u ilk yüklediğimde aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcı 1 adet olarak Microsoft görüntü bağdaştırıcı olarak gelmişti aygıt kimliğine baktığımda harici olan ekran kartım AMD'yi driversiz görüyordu ama Intel'in ekran kartı ilk Windows kurulumunda gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset için attığım yerden de güncelleyin. Daha sonra da HD 4000 sürücüsünü indirip deneyin.

Chipset için attığım yerden de güncelleyin. Daha sonra da HD 4000 sürücüsünü indirip deneyin.

Hocam merhaba aygıt yöneticisi ekran görüntüsü.

Senin verdiğin linkten Intel HD 4000 yüklemek istediğimde bu hatayı alıyorum.

Verdiğim linkten Chipset sürücüsünü de indirdiniz mi?

Verdiğim linkten Chipset sürücüsünü de indirdiniz mi?
Evet hocam hatta manuel ekledim HD4000 ini geldi fakat ünlem gösteriyor bios izin vermiyor ben kapatmadım zaten erişim yok bios ta kilitli video ayarları o yüzden sadece AMD Radeon HD 7500 7600m olarak tek görüntü aktarıyor intel HD 4000 de ID tanımsız gözüküyor ben elle yüklediğim için PC otomatik bulması lazım

Geri
Yukarı